FOTO Atrakcje

Większość Par Młodych, wynajmuje na swoje wesele fotografa, który jest z nimi od chwili przygotowań, aż do oczepin. Jednak w XXIw., kiedy ludzie kochają robić sobie selfiejeden lub dwóch fotografów może nie wystarczyć, a robienie zdjęć na weselu może stać się jego atrakcją. Dlatego też, fotobudki i różne jej odmiany, szturmem zdobywają polskie, jak i zagraniczne wesela.

1. Tradycyjna fotobudka

Fotobudka to obecnie jedna z najpopularniejszych atrakcji weselnych. Po ostatniej wizycie na targach ślubnych, gdzie było kilkanaście fotobudek, stwierdzam, że to prawdziwy hit! Ale czy wart naszych pieniędzy?

Fotobudka może mieć dwa wcielenia: pierwsza to wydzielona przestrzeń, za pomocą kotar, a  druga uboższa, w postaci standu z samym sprzętem do robienia zdjęć. Obsługa budki jest dziecinnie prosta, ponieważ, aby zrobić zdjęcie należy dotknąć ekranu, aby po chwili być szczęśliwym posiadaczem 4 małych fotografii. Dodatkowo firmy wynajmujące fotobudki, oferują jej personalizację, animatora, który będzie zachęcał gości do robienia zdjęć, czy gadżety, takie jak wąsy, czy kapelusze. 

Fotobudki wynajmuje się przeważnie w pakietach. Pakiety podstawowe zawierają wynajęcie budki na 2 godziny, zdjęcia bez limitu prze określoną liczbę godzin, gadżety, galerie internetową, pendrive ze zdjęciami, czy dojazd do 20/30km.

Cena: od 600/700zł do 1200/1400zł, w zależności od firmy i ilości godzin

Fot. Photo by Kevin Grieve on Unsplash

2. Fotobudka DIY

Gdy bardzo chcemy mieć na naszym weselu fotobudke, ale nie mamy na nią funduszy, możemy sami ją wykonać. Kupujemy lub pożyczamy od znajomych dwa aparaty Polaroid (lepiej więcej aparatów niż mniej, aby goście mogli swobodnie robić sobie zdjęcia, a nie czekać w kolejce), aranżujemy specjalnie do tego celu stół, na którym umieszczamy instrukcję robienia zdjęć, umieszczamy wymienne klisze i gadżety. Fotobudke DIY można połączyć z księgą gości, gdzie goście po zrobieniu sobie zdjęcia, będą umieszczać je w księdze wraz z krótkimi życzeniami.

Cena: aparat Polaroid na Allegro to cena około 250-300zł

Fot. Photo by Marco Bianchetti on Unsplash

3. Mini  Foto studio

Bardzo dobra alternatywa dla fotobudki. Fotograf rozstawia profesjonalne mini studio, z dedykowanym do motywu wesela tłem zdjęć. Goście zapraszani są przez DJ lub Zespół do pozowania w foto studiu np. w dwóch turach, przez 30 minut. Efektem sesji gości weselnych, będą zdjęcia poddane obróbce graficznej, dostępne na dedykowanej stronie WWW. Nie ukrywam, że na moim weselu zagościła właśnie ta atrakcja, gdyż stwierdziłam, że osobisty kontakt z fotografem, bardziej zachęci moich gości do pozowania. Nie neguje jednak pomysłu fotobudki, musimy po prostu dostosować formę zdjęć do naszych gości.

Cena: około 800zł

Fot. Photo by Krists Luhaers on Unsplash

4. GIF Budka

Najnowsza alternatywa dla fotobudki. Zamiast tradycyjnych zdjęć, tworzymy animowane zdjęcia GIFY. Krótkie animacje robione przez gości, udostępniane są na dużym ekranie na sali weselnej oraz na małym przy GIF BOXIE. Dodatkowo goście mogą przesyłać swoje GIFY dalej, poprzez telefony komórkowe lub udostępniać je na Facebooku. 

Fot. Picsane
Foto atrakcje na naszym weselu, musimy dobrać odpowiednio do naszych potrzeb i charakteru naszych gości. Trzeba wybierać to z głową, aby nie zmarnować pieniędzy.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger