Jak cieszyć się weselem, będąc nieśmiałą osobą?

Na swoim weselu, każda Panna Młoda jest gwiazdą. Wszystkie aparaty, kamery i oczy gości są na nią skierowane. Oczywiście to dobrze, bo to jej wielki dzień, ale nie każda kobieta lubi być w centrum uwagi. Wiele dziewczyn, może być speszone lub nawet zawstydzone tak wielkim zainteresowaniem ich osobą. Dlatego też, przygotowałam parę rad, dla nieśmiałych, przyszłych Panien Młodych :)

Fot. Photo by Sharon McCutcheon on Unsplash

Zmniejsz liczbę gości

Mniej gości weselnych oznacza, mniej par oczu skierowanych na nieśmiałą Pannę Młodą. Zaproś jedynie najbliższą rodzinę i przyjaciół, wśród których czujesz się swobodnie. Nie chcesz się ujawniać i mówić wszystkim, że organizujesz małe wesele, bo po prostu jesteś nieśmiałą osobą? Wybierz małą salę, w której nie pomieści się dużo gości, to będzie idealna "wymówka" :)

Zrób sesję narzeczeńską

Jeżeli peszy cię aparat i boisz się, że w dniu ślubu możesz przez to źle wyjść na zdjęciach, zdecyduj się na sesję narzeczeńską. Co więcej, fotograf ślubny lepiej was pozna, przez co w dniu ślubu, na pewno będziecie ze sobą świetnie współpracować.

Zorganizuj próbę ślubu

Bez względu na to, czy bierzecie ślub kościelny, czy cywilny, zorganizujcie próbę dzień przed. Poczujesz się lepiej, gdy przećwiczycie wejście i wyjście z kościoła, czy przedyskutujecie z księdzem, szczegóły uroczystości.

Kup odpowiednią suknię ślubną

Postaw na suknię ślubną, w której czujesz się pewną siebie kobietą, a nie szarą myszką :) Jeżeli stresuje cię chodzenie na wysokich obcasach, wybierz buty na płaskiej podeszwie lub bardzo małym obcasie. Strój, w którym pojawisz się w dniu ślubu, nie może być powodem obaw i stresu, wręcz przeciwnie!

Zrelaksuj się podczas przygotowań

Przygotowania w dniu ślubu, powinny być tak zaplanowane, aby nie powodowały w tobie dodatkowego stresu. Dlatego też, ogranicz liczbę osób obecnych, do niezbędnego minimum, włącz relaksacyjną muzykę i po prostu ciesz się tym dniem.

Zrezygnuj z przemówień

Jeżeli peszą cię publiczne wystąpienia, a co za tym idzie przemówienia, zrezygnujcie z nich podczas wesela. To samo dotyczy pierwszego tańca, publicznych podziękowań rodzicom, czy krojenia tortu. Jeżeli sama myśl o pierwszym tańcu, powoduje u ciebie mdłości, zrezygnujcie z tego, pierwszy taniec to nie obowiązek :)

Polegaj na przyszłym Mężu

Podziel się swoimi obawami z Narzeczonym. Niech wie, że nie czujesz się komfortowo i niech to on przejmie większość obowiązków, polegających na publicznych wystąpieniach.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger