Kiedy trzeba wziąć urlop przez planowanie ślubu?

Niestety, planowanie wesela to nie jest prosta sprawa. Gdy pracujemy na cały etat i mamy wolne tylko weekendy, może się okazać, że to za mało i przez planowanie ślubu i wesela, będziemy zmuszeni wziąć parę dni urlopu. 

Fot. unsplash.com/ Sergiey Zolkin

1. Sesja narzeczeńska/poślubna

Większość dobrych fotografów w sezonie ślubnym, który jest również idealnym okresem na sesje plenerowe, ma zajęte weekendy. Dlatego też, najczęściej sesje narzeczeńskie, czy poślubne odbywają się w tygodniu, kiedy to w ładnych plenerach jest mniej turystów, czy spacerowiczów.

2. Testowanie menu

Z własnego doświadczenia wiem, że testowanie menu weselnego w weekend, może być dużym problemem. Próbowanie menu do godziny 16:00 oraz duża odległość od miasta hotelu, sprawiły, że byliśmy zmuszeni wziąć w tym dniu urlop. Dlatego też, upewnijcie się w sali weselnej, w jakie dni jest możliwe sprawdzenie menu weselnego.

3. Poszukiwania sukni ślubnej

Oczywiście, salony sukien ślubnych są czynne w soboty, ale pamiętajcie, że jest to najbardziej oblegany termin przez wszystkie Panny Młode i na soboty, koniecznie trzeba się wcześniej umówić. Jeżeli chcecie poszukiwać swojej sukni ślubnej w spokoju, gdy w salonie nie będzie tłumów przyszłych Panien Młodych, wybierzcie się do salonu w tygodniu.

4. Wieczór panieński

Zaplanowałyście wyjazdowy wieczór panieński? Może się okazać, że ze względu na promocyjne loty, czy godziny odjazdów pociągów, będziesz musiała wziąć urlop w piątek.

5. Dni przed ślubem

Tydzień przed ślubem, to chyba najbardziej stresujący okres podczas przygotowań ślubnych. Na ostatnią chwile, wyskakują różne, jeszcze nie załatwione sprawy, które trzeba na gwałt rozwiązać. Dlatego też, polecam wam wziąć przynajmniej dwa dni urlopu przed ślubem, aby na spokojnie, potwierdzić wszystkich podwykonawców, przywieść do sali weselnej alkohol, czy po prostu odpocząć i się zrelaksować.

6. Podróż poślubna

Nie zaskoczę was, gdy napiszę, że powinniście wcześniej zaplanować urlop na podróż poślubną. Moja rada, nie odkładajcie podróży poślubnej na przyszłość, tak jak to było w moim przypadku, bo nigdy na nią nie pojedziecie :) Zaplanujcie ją od razu po ślubie lub jeszcze podczas planowania ślubu i wesela.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger