Dekoracje weselne: Balony

Od wielu lat, balony w branży ślubnej,  postrzegane były jako kicz, którego raczej nie powinno się stosować na weselach. Jednak ostatnio to się zmienia i ta wdzięczna forma dekoracji, jest coraz częściej wykorzystywana na weselach. Muszę przyznać, że od dziecka kocham balony, więc z wielką radością obserwuje balonowy trend, który coraz częściej pojawia się w realizacjach z polskich, jak i zagranicznych wesel. Poniżej kilka moich propozycji, na wykorzystanie balonów na weselu :)

Fot. Photo by Micheile Henderson on Unsplash

Numery stołów 

Według mnie świetna forma dekoracji, a co więcej bardzo użyteczna i efektowna. Do kupienia np. TUTAJ, w cenie około 30zł za sztukę. W tańszej wersji dostępne są na Aliexpress, gdzie ceny zaczynają się już od około 5zł za sztukę. Pamiętajmy również, że balony należy napełnić helem, cena tej usługi uzależniona jest od wielkości balonu i waha się pomiędzy 14zł a 20zł.

Tło

Kolejny świetny pomysł na wykorzystanie balonów, który coraz częściej stosują firmy dekoratorskie. Balony wypełnione helem idealnie nadają się jako "tło" Candy Baru, bufetów tematycznych, czy ścianki za Parą Młodą. 

Sesja narzeczeńska

Myślę, że gdybym ja, miłośniczka balonów, zdecydowała się na sesję narzeczeńską, balony byłyby pierwszym z gadżetów, na który bym postawiła. Na zdjęciach wyglądają bardzo naturalnie i dodają im młodzieńczego romantyzmu :)

Fot. Photo by freestocks.org on Unsplash

Sesja poślubna

Sesja narzeczeńska to nie jedyna sesja zdjęciowa, w której możemy użyć balonów. Popularna wśród Młodych Par, sesja poślubna to idealny sceneria, na wykorzystanie foliowych, jak i gumowych balonów z helem.

Dekoracje stołów

Jeżeli jesteście na bieżąco z Pinterestem, wiecie, że dekoracja w formie balonu z koszykiem z kwiatami, jest obecnie hitem! Jak go zrobić samodzielnie, dowiecie się na moim Pintereście, TUTAJ.

Dekoracje sali

Dekoracje balonowe sprawdzą się również idealnie, w dekoracji sali. Mogą być zawieszane pod sufitem, jak i być przywiązywane do obciążników (do kupienia np. TUTAJ). Dobrym pomysłem na dekoracje, w szczególności pleneru są tzw. balony LED, które świecą w ciemności (do kupienia np. TUTAJ).

Fot. Photo by Álvaro CvG on Unsplash

Save the Date

Planujecie Save the Date, a do tego lubicie oryginalne pomysły? Jeżeli tak, balon w formie Save the Date jest dla was super pomysłem. Co prawda, nie znalazłam jeszcze polskiego sklepu, który oferowałby gotowe balonowe Save the Date, ale można je kupić np. TUTAJ.

Aleja Młodej Pary

Aleja Młodej Pary, czy inaczej aleja do ołtarza, jest również idealnym miejscem na przyozdobienie jej balonami. Co prawda w przypadku ślubu kościelnego, nie jest to najlepszy pomysł, bo nie wyobrażam sobie balonów w kościele, ale pomysł ten świetnie sprawdzi się na plenerowym weselu lub tym w USC.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger