6 trudnych osobowości, które spotkasz przy planowaniu wesela

Planowanie wesela jest samo w sobie trudnym zadaniem. Jednak staje się ono coraz gorszym wyzwaniem, gdy na naszej drodze stanie kilka osób, które swoim dziwnym zachowaniem, w bardzo łatwy sposób mogą zamienić ten okres w koszmar.

Fot. Meme Generator

Samozwańczy wedding planner

Masz w swoim otoczeniu osobę, która jak tylko dowiedziała się, że wychodzisz za mąż, zaczęła zasypywać cię ślubnymi inspiracjami, zdjęciami ze ślubów i tak na prawdę już zaplanowała twój wielki dzień? Jeżeli tak, to przekuj jej nadmierne zaangażowanie, w coś pozytywnego. A mianowicie wyznacz jej jasne zadania, w których cię wyręczy :)

Znikający znajomi

Masz koleżankę, z którą do tej pory miałaś bardzo dobry kontakt, a od kiedy dowiedziała się o twoim ślubie, przestała się odzywać? Pamiętaj, że może nie robi tego w złej wierze, może po prostu jest jej przykro, że ona jeszcze nie ma narzeczonego albo po prostu jest zapracowana. Spotkaj się z nią, aby oczyścić atmosferę.

Pojawiający się znajomi

Pokazałaś na Instagramie zdjęcie pierścionka zaręczynowego albo oznaczyłaś na Facebooku, że jesteś zaręczona i od razu dostałaś wiadomość od dawno zapomnianej koleżanki z podstawówki? Od tej pory chce ci we wszystkim pomagać i zostać twoją prawą ręką w przygotowaniach ślubnych. Poinformuj ją grzecznie, że masz już do pomocy wiele osób i na prawdę nie musi się angażować w twój ślub.

Wiecznie narzekający

Każdy na swojej drodze, planując ślub i wesele, spotka członka rodziny lub znajomego, który wszystko krytykuje. Jest to najgorsza z osobowości, jaką możecie napotkać, ponieważ jedynie was stresuje i wprowadza nerwową atmosferę. Rada jaką mogę wam dać, to odetnijcie się od takiego osobnika i nie dzielcie się z nim szczegółami waszego ślubu.

Sto pytań na minutę

Ile płacicie za wesela? Czemu tak dużo? A kiedy dzieci? A już mieszkacie ze sobą, to wbrew Bogu. Planując ślub i wesele, na pewno spotkacie na swojej drodze członków rodziny, którzy zasypią was osobistymi pytaniami, na które nie chcecie odpowiadać. Dawajcie im zdawkowe odpowiedzi i zmieniajcie temat, na takie osoby nie ma innej rady :)

Olewacz etykiety

Napisaliście na zaproszeniach ślubnych, że zapraszacie bez dzieci, a ktoś nadal chce zabrać je ze sobą na wesele? Goście spóźniają się z potwierdzeniem przybycia, mimo, że zaproszenia wręczaliście pół roku przed ślubem? Zawsze znajdzie się ktoś, kto za nic będzie miał panujące reguły. Po prostu się nie denerwujcie i w kulturalny sposób przekażcie komuś swoje zdanie lub poproście o potwierdzenie przybycia. Z reguły są to osoby dorosłe, więc to nie wy jesteście od ich pouczania...
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger