Czemu duże wesele jest drogie?

Każda Para Młoda wie, że duże wesele to większy budżet i wyższe koszty. Jednak większość osób myśli, że za wzrostem kosztów stoi jedynie koszt tzw. talerzyka. Planując duże wesele, z długą listą gości, zapominamy, że koszt talerzyka to nie wszystko, co musimy skalkulować.

Fot. Ania Górajka

1. Dekoracje

Dużo gości oznacza dużą salę, którą trzeba przyozdobić. Im więcej stołów, tym więcej dekoracji na każdym z nich. Jeżeli decydujecie się na wypożyczenie stołów, czy krzeseł, łatwo policzyć, że koszty rosną w bardzo szybkim tempie.

2. Jedzenie i alkohol

Koszt talerzyka to nie wszystko, bo gdy zdecydujemy się na stację tematyczne, Candy Bar, czy Barmana serwującego drinki, cena rośnie wraz z liczbą zamówionych porcji, czy butelek alkoholu.

3. Zaproszenia

Pary Młode coraz większą wagę przykładają do zaproszeń ślubnych, a co za tym idzie, są one coraz droższe. Dlatego też, gdy zaprosimy 300, czy 400 osób, koszt zaproszeń ślubnych może być ogromny.

4. Prezenciki dla gości

Prezenciki dla gości to powoli standard na polskich weselach. I o ile zdecydujemy się na prezenciki za 1zł, czy 2zł to nic, ale gdy chcemy wręczyć naszym gościom droższe prezenty, koszty mogą nadszarpnąć budżet.

5. Transport

Coraz więcej Par Młodych, decyduje się na wynajęcie autokaru, który zawiezie gości z kościoła do sali i z powrotem do miasta. I o ile jest to jeden autokar, koszt jest niewielki, ale gdy jest ich kilka lub gdy wynajmujemy kilka busów, budżet może gwałtownie wzrosnąć.

6. Noclegi

Koszt noclegów dla gości weselnych, to jeden z bardziej znaczących kosztów, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć, przy ustalaniu budżetu weselnego. Gdy zdecydujemy się płacić za noclegi gości, w przypadku, gdy np. potrzebujemy na dużym weselu 80 pokojów, koszt będzie znaczący.

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger