Zalety i wady dużego wesela

Duże wesela to już polska tradycja. Wiele Par, nie wyobraża sobie swojego wyjątkowego dnia, bez hucznej imprezy i wielu gości. Co prawda, jak wynika ze statystyk, z roku na rok Pary decydują się na organizację mniejszych wesel i średnio zapraszają około 120 gości. Jednak duże wesela, tak jak i te mniejsze, mają zarówno wady i zalety, które trzeba rozpatrzeć przed jego organizacją.


Fot. Photo by Sweet Ice Cream Photography on Unsplash

Zalety

1. Brak urażonych gości

Zapraszanie gości na wesele, to niekiedy sztuka wyboru, kiedy to musimy zdecydować, czy zapraszamy dalszą rodzinę i np. przyjaciół z dzieciństwa. Gdy organizujemy duże wesele, dla wszystkich znajdzie się miejsce, więc nie musimy już nikogo skreślać z listy, a co za tym idzie, odpowiadać na niezręczne pytania, czemu kogoś nie zaprosiliśmy.

2. Pełen parkiet

Brak pełnego parkietu na weselu, to coś, czego obawia się każda Para Młoda. Na dużym weselu, nie musimy mieć takich obaw, ponieważ przy tak dużej liczbie gości, jest wręcz niemożliwe, aby nikt przy danej piosence nie tańczył :) 

3. Dużo zdjęć

Dużo gości, oznacza dużo zdjęć, które to goście robią swoimi aparatami lub komórkami. Gdy po weselu na zdjęcia, czy film ze ślubu trzeba czekać wiele dni, Para Młoda od razu będzie mogła obejrzeć zdjęcia wykonane przez swoich gości.

4. Wiele prezentów

Najbardziej pragmatyczny punkt z całej listy. Dużo gości oznacza również dużo prezentów, a także wiele kopert, z których to Para Młoda będzie mogła odłożyć pieniądze na np. nowe mieszkanie.

Wady

1. Nieznane twarze

Często wymienianą wadą dużych wesel jest fakt, że Para Młoda może nie znać połowy zaproszonych gości. Jednak to ryzyko, dotyczy również mniejszych wesel, kiedy to Pary nie utrzymują bliższych relacji z dalszą rodziną, czy nie znają dalszej rodziny partnera.

2. Duże koszty

Bezapelacyjnie największa wada organizacji dużego wesela. Niestety zapraszając dużo gości, musimy liczyć się z tym, że nasz budżet weselny musi być spory.

3. Problemy z salą

Większość sal weselnych w Polsce, przeznaczona jest na wesela do 150 gości. Gdy organizujemy wesele na np. 300 osób, możemy mieć duży problem ze znalezieniem odpowiedniej sali, która pomieści tak dużą imprezę.

4. Trudna organizacja

Niestety, ale organizacja dużego wesela jest bezapelacyjnie trudniejsza logistycznie. Dlatego też, jeżeli zdecydujecie się na duże wesele, pomyślcie o zatrudnieniu konsultanta ślubnego lub poproszeniu kogoś z rodziny o pomoc.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger