10 sposobów na zostanie aroganckim gościem weselnym

Ślub i wesele to najważniejszy dzień w życiu każdej Pary Młodej. Wszyscy Nowożeńcy chcą, aby wszystko poszło po ich myśli i żeby goście zapamiętali ich wesele na długo. Jednak często się zdarza, że to Para Młoda może zapamiętać na długo zachowanie niektórych swoich gości, którzy przez parę błędnych decyzji i czynów, mogą zrujnować ten jakże ważny dzień. 

Fot. Photo by Josh Applegate on Unsplash

1. Zastępowanie fotografa

To, że masz w komórce aparat, nie tworzy cię profesjonalnym fotografem. Często goście wchodzą w drogę fotografowi, czy ekipie filmowej, przez co niszczą najlepsze ujęcia, choćby te, gdy Para wychodzi z kościoła.

2. Cała na biało

Żyjemy w XXIw., gdzie kupienie sukienki w innym kolorze niż biały, nie jest trudne! Dlatego też, nie baw się w Pannę Młodą i po prostu nie zakładaj białej sukienki na czyjś ślub!

3. Z niezaproszonym gościem

Ktoś zaprosił cię na wesele z osobą towarzyszącą, ale ostatecznie powiedziałeś, że przyjedziesz sam/sama? Trzymaj się tej decyzji, bo nie ma nic gorszego dla Pary Młodej, niż nadprogramowi goście, którzy pojawiają się w dniu ślubu znikąd.

4. Nieplanowany toast

Wesele to wielomiesięczne przygotowania, gdzie każdy szczegół, w tym to, kto będzie wznosił toasty, jest wcześniej ustalane  Jeżeli nie jesteś Świadkiem, Świadkową, najbliższą rodziną, Druhną, czy Drużbą, nie wyrywaj się z tosatem i swoje życzenia przekaż przy wręczaniu prezentów.

5. Zadręczanie telefonami

Każda Para Młoda przed ślubem ma wiele spraw do załatwienia i kontaktowanie się z nią, w celu zadania setki, mało ważnych pytań jest zbędne. Jeżeli masz ważne, organizacyjne pytanie, napisz im SMSa, a najlepiej skontaktuj się ze Świadkami, albo najbliższą rodziną Pary Młodej, na pewno są dobrze poinformowani.

6. Zamienianie stołów

Table plan, czyli plan usadzenia stołów to powoli standard na każdym polskim weselu. Pozwala to zachować porządek i nie wprowadza nerwowej atmosfery - kto pierwszy przy stole, tym lepszy. Dlatego też, o ile zamiany winietek wewnątrz danego stołu są jak najbardziej normalne, to zmiany stołów są nie do zaakceptowania.

7. Narzekanie 

Coś ci się nie podoba? Zachowaj to dla siebie! Jest niedopuszczalne głośnie wyrażanie swojego niezadowolenia z jedzenia, muzyki, czy wyglądu sali. Jednak najgorsze co możesz zrobić, to pójść do Pary Młodej i wytykać jej błędy i nieodciągnięcia organizacyjne.

8. Przeholowanie z alkoholem

Alkohol leje się na weselach strumieniami. Dlatego też, bardzo łatwo przeholować z alkoholem. Wesele to nie impreza studencka, zwracaj uwagę na to ile pijesz i jak się czujesz, nie chcesz przecież skończyć imprezy w toalecie.

9. Oświadczyny

Ślub to najważniejszy dzień dla każdej Pary Młodej, to jest ich dzień i to oni mają być w centrum uwagi. Dlatego też, według mnie  oświadczyny innej Pary na weselu są nie na miejscu.

10. Ignorowanie próśb Pary Młodej

Para Młoda chce dostać zamiast kwiatów butelkę wina, czy prosi o nie wstawianie zdjęć z wesela na Facebooka? Dostosuj się do ich próśb. Dużym faux pas będzie wychodzenie przed szereg i nie słuchanie zaleceń.

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger