6 Błędów przy tworzeniu ślubnego baru

Powoli bary na weselach stają się czymś powszechnym, a nie wyjątkową atrakcją. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ zawsze jestem ich częstym gościem, gdyż preferuję drinki, a nie picie czystej wódki. Z własnego doświadczenie również wiem, że taki bar na weselu, cieszy się niesamowitą popularnością, gdyż nasz został "wypity" prawie do ostatniej butelki. Jednak bar na weselu nie musi być drogi i nie musimy wynajmować do niego specjalnej firmy, więcej na ten temat w poście Jak zaaranżować bar na weselu? :)

Fot. Photo by David Straight on Unsplash

1. Ilość ponad jakość

Oczywiście, nie musimy kupować najdrożej whisky, wina prosto z winnicy i najdroższego rumu, ale nie przeginajmy także w drugą stronę i nie kupujmy najtańszych alkoholi w Biedronce, czy Lidlu. Po prostu postawmy na sprawdzone egzemplarze ze średniej półki i na pewno każdy będzie zadowolony.

2. Ignorowanie gości

Przy planowaniu wyposażenia baru, zadajmy sobie pytanie - Co lubią pić nasi goście? To powinno być punktem wyjścia. Nie narzucajmy naszym gościom wymyślnych alkoholi, których oni po prostu nie lubią. 

3. Brak drinków bezalkoholowych

Pamiętajmy, że nie każdy na naszym weselu będzie pił alkohol. Dzieci, kobiety w ciąży, osoby starsze to także nasi goście, dlatego też w karcie drinków, przygotujmy dla nich kilka opcji bezalkoholowych. Na pewno będzie to dla nich miła niespodzianka.

4. Za dużo drinków

Bar na weselu to świetna atrakcja, ale to nie klasyczny bar i nie przesadźmy z ilością proponowanych drinków. Po pierwsze wiele drinków to duży koszt alkoholu, po drugie goście z reguły decydują się na klasyczne drinki, więc większość, nawet nie spróbuje naszych wymyślnych propozycji.

5. Za mało

Chyba jednym z największych koszmarów każdej Pary Młodej jest zamówienie za małej ilości alkoholu. Niestety, nigdy nie wyliczymy idealnej liczby butelek wódki. Pamiętajmy, aby zachować tu umiar i gdy chcemy zamówić alkohol z "górką", zróbmy to w miejscu, w którym będziemy mogli zwrócić nadwyżkę.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger