5 Błędów przy wyborze ślubnej ekipy filmowej

Film ze ślubu to obok zdjęć, najważniejsza pamiątka ze ślubu. Jako, że świat idzie do przodu, filmy stają się coraz krótsze, dynamiczne, dzięki czemu są bardzo chętnie oglądane przez gości weselnych, jak i samą Parę Młodą. Dlatego też, wybór ekipy filmowej, która uwieczni nasz wielki dzień, to jedna z ważniejszych decyzji przy planowaniu wesela, przy której nie powinniśmy popełnić kilku błędów.

Fot. Photo by Laura Lee Moreau on Unsplash

1. Brak współpracy z fotografem

Niedogranie się filmowców z fotografem, może powodować wiele nieporozumień, które skutkować mogą zdjęciami z filmowcami w tle, czy słabymi ujęciami z winy fotografa, wchodzącego w drogę kamerze. Dlatego też, najlepiej jest zatrudniać filmowców, którzy pracowali już z naszym fotografem, będą znać styl swojej pracy, co skutkować będzie pięknymi zdjęciami i świetnym filmem.

2. Jedna osoba

Oczywiście zatrudnienie dwóch filmowców to dodatkowych koszt, ale pamiętajcie, że jedna osoba nie jest w stanie uchwycić w pojedynkę, wszystkich najważniejszych momentów podczas ślubu i wesela.

3. Narzucona muzyka

Według mnie, muzyka w tle filmu i teledysku ślubnego, jest bardzo ważna. Nadaje ona tempo filmowi, a do tego wprowadza odpowiedni klimat. Dlatego też, każdy filmowiec, to Parze Młodej powinien pozostawić wybór muzyki do filmu.

4. Brak portfolio

Większość filmowców udostępnia na swoich stronach jedynie teledyski ślubne, a nie całe filmy. Niestety, o ile niektóre ekipy robią rewelacyjne teledyski, całe filmy nie są już tak dobre. Pamiętajcie, aby przed podpisaniem umowy, zapoznać się z kilkoma całymi filmami, aby podjąć świadomą decyzję.

5. Za długie filmy

Wasz filmowiec właśnie powiedział, że jego filmy weselne trwają 2 godziny? Nie jest to chyba profesjonalista! Obecnie filmy weselne trwają od pół godziny do godziny i ten czas na prawdę jest optymalny. Jeżeli zależy wam na całym materiale, większość ekip za dodatkową opłatą, udostępni surowy materiał.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger