Największe błędy w makijażu Panny Młodej

Tak jak wielokrotnie pisałam, Panna Młoda w dniu ślubu powinna wyglądać pięknie. Oczywiście nie musi w tym celu robić operacji plastycznych, czy przechodzić na dietę cud, ale ma być zadbana i ma wyglądać schludnie. A w byciu pięknym, każdej kobiecie pomaga makijaż! Niestety nawet najlepiej wykonany makeup może być niedoskonały przez kilka błędów. Więcej o ślubnym makijażu znajdziecie TUTAJ.

Fot. Górajka Foto Studio

1. Próbowanie nowych rzeczy

Masz ochotę pomalować usta na fioletowo albo rzęsy na niebiesko, mimo, że nigdy czegoś takiego nie próbowałaś? Dzień ślubu to nie impreza i to nie czas na testowanie nowych kolorów, czy trendów w makijażu. W dniu ślubu sprawdzają się klasyki. Jednak jeżeli w dniu ślubu chcesz zaszaleć, wypróbuj swój pomysł na makijażu próbnym, wtedy ocenisz czy jest to dobry pomysł.

2. Dramatyczny look

Mimo, że Panny Młode coraz częściej w dniu ślubu stawiają na mocny makijaż, nadal niektóre "looki" nie sprawdzają się w ślubnym makijażu. I tak bardzo ciemne smoky eyes, nie będzie dobrze wyglądało na zdjęciach w połączeniu z białą, lekką suknią ślubną.

3. Brak wodoodpornej maskary

Ślub to bardzo wzruszająca chwila w życiu każdej kobiety. Dlatego też, w ślubnym makijażu powinniśmy zawsze stosować wodoodporną maskarę. Chyba, że nasza makijażystka ma sprawdzoną, dobrze utrzymującą się maskarę i zapewni nas o jej niezawodności.

4. Zapomniane brwi

Często zapominamy o tym jak ważne są brwi i że to one są oprawą naszej twarzy. Dlatego też, Panna Młoda przed ślubem powinna wyregulować brwi, a makijaż ślubny powinien je dobrze podkreślić.

5. Nieprzygotowana skóra

Nawet najlepszy makijaż nie będzie dobrze wyglądać na nieprzygotowanej skórze. Dlatego też, na odpowiednio długi czas przed weselem, zacznijmy nawilżać naszą cerę i po prostu o nią zadbajmy. Może w tym pomóc Kalendarz przygotowań Panny Młodej.

6. Brak konturowania

Trend w makijażu, który został rozpromowany przez Kim Kardashian, może pomóc niejednej kobiecie. Każda dobra makijażystka, na pewno będzie wiedziała, jak odpowiednio wykonturować twarz Panny Młodej. Natomiast jeżeli malujecie się same, przestudiujcie parę tutoriali na Youtubie, bo wbrew pozorom konturowanie nie jest takie proste.

7. Brak makijażu próbnego

Tak jak już wielokrotnie pisałam, makijaż próbny to podstawa! Nie oszczędzajmy na tym, bo to właśnie podczas próby, opracujemy z naszą makijażystką najlepszy dla nas ślubny look. Może się okazać, że nas wymarzony makijaż, nie będzie dla nas odpowiedni, a dzień ślubu to nie czas na próbowanie różnych makijaży. 
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger