7 błędów przy tworzeniu Save the date

Save the Date, czyli powiadomienie o planowanym ślubie, to stosunkowo nowa rzecz przy planowaniu ślubu, która z roku na rok zdobywa swoich zwolenników. Wielu gości, dzięki Save the Date, zaplanuje sobie tak wakacje, czy urlop, aby móc pojawić się na weselu. Jednak, aby Save the Date miało sens i nie było tylko atrakcją, nie można popełnić kilku błędów. Więcej o Save the Date znajdziecie TUTAJ.

Fot. Photo by Artsy Vibes on Unsplash

1. Wersja elektroniczna

W dobie internetu i Facebooka, można pomyśleć, że Save the Date w formie elektronicznej, najczęściej wydarzenia na Facebooka jest bardzo dobrym pomysłem. Jednak nie do końca, ponieważ nasi goście mogą poczuć się urażeni, że jest to dość bezosobowa forma zaproszenia. Co więcej, nie jest to dobry pomysł na zaproszenie osób starszych, które rzadko lub wcale nie korzystają z internetu.

2. Zły adresat

Pamiętajmy, że Save the Date wysyłamy dopiero po skompletowaniu ostatecznej listy gości. Jeżeli zrobimy to wcześniej, po pierwsze zmarnujemy pieniądze na druk niepotrzebnych Save the Date, a po drugie może się zdarzyć, że zawiadomienie o ślubie otrzyma osoba, która nie zostanie zaproszona na ślub.

3. Za późno

Save the Date ma wtedy sens, gdy zostanie wysłane w odpowiednim terminie. Przyjęło się, aby dostarczyć zawiadomienia o ślubie na około 6-8 miesięcy przed weselem. Natomiast, gdy planujemy ślub za granicą, w miesiącach wakacyjnych lub w piątek, Save the Date powinniśmy wysłać, jak tylko skompletujemy ostateczną listę gości.

4. Brak potwierdzenia terminu

Podstawowa zasada - Save the Date wysyłamy wtedy, gdy będziemy mieli podpisaną umowę z salą weselną. Musimy mieć zaklepany termin w konkretnej sali weselnej, aby potem nie okazało się, że zawiadomienie o ślubie zostało wysłane niepotrzebnie.

5. Za dużo informacji

Pamiętajmy, że Save the Date to nie zaproszenie ślubne. Dlatego też, umieśćcie na im jedynie datę waszego ślubu i miejsce, to wystarczy.

6. Prośba o RSVP

RSVP, czyli prośba o potwierdzenie przybycia to coś, o co możemy prosić wysyłając zaproszenie ślubne. Oczywiście nic się nie stanie, gdy goście, którzy wcześniej wiedzą, że z pewnych względów nie będą mogli się pojawić na naszym weselu, poinformują nas o tym już po wysłaniu Save the Date.

7. Wysyłanie, gdy nie są potrzebne

Nie każda Para Młoda potrzebuje Save the Date. To dodatkowy koszt, który nie zawsze trzeba ponosić. O zawiadomieniu o ślubie powinny pomyśleć Pary, które organizują ślub w miesiącach wakacyjnych, podczas tzw. długich weekendów, czy w piątek. Save the Date powinny zostać wysłane przede wszystkim do gości mieszkających za granicą, a także do wszystkich gości, gdy organizujemy ślub poza granicami kraju.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger