6 rzeczy, o których zapomina się na wieczorze panieńskim

Tak jak już wielokrotnie pisałam, wieczór panieński to świetna okazja na ślubny reset dla każdej Panny Młodej. To także wyzwanie dla każdej Świadkowej, która jest odpowiedzialna za organizację tej imprezy. Jednak Panna Młoda, jak i Świadkowa, do wieczoru panieńskiego powinna podchodzić na luzie, jak do miłego spotkania, a nie jak do przykrego obowiązku. Więcej o organizacji wieczoru panieńskiego znajdziecie TUTAJ.

Fot. Photo by Scott Warman on Unsplash

1. To wszystko dla Panny Młodej

Panna Młoda marzy o występie striptizera lub przejażdżce limuzyną, wasz budżet na to pozwala, ale uważasz, że to strata pieniędzy? Pamiętaj, że to wieczór panieński Panny Młodej i to ona ma być szczęśliwa i zadowolona. Jeżeli jej wymarzony wieczór panieński, odbiega od twojej wizji tego dnia, nie stawiaj na swoim, ale pomyśl o Pannie Młodej.

2. Gotówka

Nawet jeżeli składkę za wieczór panieński wysłaliście przelewem, nie zapomnij o tym, aby zabrać ze sobą gotówkę. Zawsze pojawią się jakieś dodatkowe koszty, w postaci przejazdu taxówką, dodatkowych drinków, jedzenia, czy wejściówek do klubu, których nie uwzględniłyście.

3. Za dużo alkoholu

Nie raz już byłam na wieczorze panieńskim, który kończył się w toalecie, ponieważ jego uczestniczki przesadziły z alkoholem. Pamiętajcie, że wieczór panieński to nie studencka impreza. I o ile alkohol jest mile widziany, to nie można z nim przesadzić. 

4. To nie czas na podryw

Dziewczyny z wieczorów panieńskich siłą rzeczy przyciągają uwagę płci przeciwnej. Jednak koleżanki singielki Panny Młodej powinny pamiętać, że to wieczór Panny Młodej i to z nią powinny się bawić i spędzać czas. Jak poczuje się Panna Młoda, gdy koleżanki ją opuszczą i będą biegać po klubie w poszukiwaniu chłopaka.

5. Brak podziękowań

Jeżeli jesteś Świadkową i organizujesz wieczór panieńskim, nie zapomnij o tym, aby podziękować wszystkim dziewczynom za przybycie. To samo dotyczy Panny Młodej, która powinna podziękować wszystkim swoim koleżankom. To bardzo miły gest, który dobrze nastraja przed weselem.

6. Miła atmosfera

Nie wiem jakie macie doświadczenia z uczestniczenia w wieczorach panieńskich, ale to co mi utkwiło w pamięci, to mniejsze lub większe konflikty. Dbajmy o dobrą atmosferę podczas organizacji wieczoru panieńskiego, nie krytykujmy pomysłów innych uczestniczek, a gdy mamy odmienne zdanie, przekazujmy je grzecznie i kulturalnie.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger