6 rzeczy, które musisz zrobić gdy zostaniesz Świadkową

Bycie czyjąś Świadkową to duże wyróżnienie. To dowód na to, że dla przyszłej Panny Młodej jesteśmy kimś wyjątkowym i chce ona z nami dzielić ten jakże dla niej ważny dzień, jakim jest jej ślub. Dlatego też, każda Świadkowa powinna to docenić i już od pierwszego dnia, gdy dowie się o tej zaszczytnej funkcji, zacząć działać, aby w dniu ślubu móc być z siebie dumną :)

Fot. Photo by Joshua Sazon on Unsplash

1. Zapytaj o swoje obowiązki

Pamiętaj, aby nie działać wbrew Pannie Młodej. Gdy poprosi cię ona o bycie Świadkową, przeprowadźcie szczerą rozmową. Powiedz, że może na ciebie liczyć i jak tylko będziesz mogła, pomożesz jej w tym, co tylko będzie chciała. Ustalcie, czy Panna Młoda chce, abyś jeździła z nią po salach weselnych, oglądała suknie ślubne, albo spotykała się z podwykonawcami. Każda Panna Młoda jest inna i inaczej może postrzegać pomoc Świadkowej przy organizacji wesela.

2. Zacznij oszczędzać

Ślub to nie jest tania impreza i mimo, że to nie ty jesteś Panną Młodą, czekają cię niemałe wydatki. Wieczór panieński, sukienka, makijaż i fryzura, czy prezent dla Pary Młodej, to tylko niektóre z nich.

3. Bądź w kontakcie z druhnami

Coraz więcej Panien Młodych decyduje się na druhny. Dlatego też, jeżeli twoja Panna Młoda również będzie miała orszak, poznaj wszystkie druhny. Możesz założyć na Facebooku grupę, na której będziecie wymieniały się spostrzeżeniami na temat ślubu, a także zaczniecie wstępnie planować wieczór panieński, albo po prostu wspólne spotkanie.

4. Pomyśl o wieczorze panieńskim

Mimo, że wieczór panieński organizuje się na około 2 tygodnie przed ślubem, już możesz zacząć o nim myśleć. Im dłużej będziesz go planować, tym lepsze pomysły wpadną ci do głowy. Jeżeli myślisz nad wyjazdowym wieczorem panieńskim, pamiętaj, że im wcześniej go zaplanujecie, tym więcej osób będzie mogło pojechać i tym lepsze oferty będą jeszcze wolne.

5. Gromadź niezbędne informacje

Pamiętaj, że to ty w dniu ślubu możesz zostać osobą odpowiedzialną za kontakty z podwykonawcami i z salą weselną. Dlatego też, już od początku przygotowań bądź na bieżąco i interesuj się z kim Para Młoda podpisuje umowy, albo co planuje na swój ślub.

6. Zacznij interesować się tematyką ślubną

Do tej pory tematyka ślubna była ci obca? Jeżeli tak, zacznij interesować się ślubami. Obejrzyj programy o tematyce ślubnej, przejrzyj gazety, czy blogi ślubne, aby poznać obowiązujące trendy. Możesz być pewna, że przez najbliższe miesiące podczas spotkań z Panną Młodą, dużo będziecie rozmawiały o jej ślubie, a chcesz przecież być pomocna. Polecam mój Alfabet ślubny.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger