6 błędów przy organizacji podróży poślubnej

Podróż poślubna to uwieńczenie każdego wesela. Podczas niej Para Młoda może odpocząć od ślubnych przygotowań. Oczywiście w podróż poślubną nie trzeba jechać od razu po weselu, ale można ją odłożyć w czasie. Często na podróż poślubną, Pary Młode przeznaczają pieniądze, jakie otrzymują w prezencie w kopertach. Jednak planując podróż poślubną, tak jak i planując wesele,  często popełniamy kilka błędów, które mogą zaważyć na jej powodzeniu.

Fot. Photo by Toa Heftiba on Unsplash

1. Brak budżetu

Budżet to kluczowa sprawa przy planowaniu podróży poślubnej. Kwota, którą chcemy przeznaczyć na podróż, musi uwzględniać oprócz tak podstawowych rzeczy, jak hotel i przelot, również wyżywienie, wycieczki lokalne, czy wejściówki do atrakcji.

2. Nieważny paszport

Polacy tak przyzwyczaili się do podróżowania bez paszportu po Europie, że często zapominają, że mógł on stracić ważność. Do większości krajów poza Europą, paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy. Dlatego też, przed zaplanowaniem podróży poślubnej, sprawdźcie swoje paszporty.

3. Nieodpowiednia pora

O powodzeniu podróży poślubnej, może zadecydować miesiąc, w którym się na nią wybierzemy. W tym celu polecam mój post: Kalendarz najlepszych miesięcy na podróż poślubną.

4. Brak atrakcji

Oczywiście leniuchowanie na plaży i drinki z palemką to przepis na idealną podróż poślubną, ale nie zapomnijcie także o atrakcjach. Jedna lub dwie wycieczki, na których poznacie kraj i miejsce, do którego pojechaliście, na pewno wzbogaci wasze wspomnienia, z tej jakże symbolicznej podróży.

5. Hotel dla dzieci

Wybierając hotel na podróż poślubną, zapoznajcie się z opiniami, a także z tym, czy dany hotel nie jest w szczególności polecany dla rodzin z dziećmi. Dzieci są kochane, ale cały basen maluchów, chlapiących na siebie wodą, to nie przepis na relaks podczas podróży poślubnej.

6. Brak odpowiednich szczepień

Pamiętajcie, aby przed zarezerwowaniem podróży poślubnej, sprawdzić, czy do kraju do którego się wybieracie, nie trzeba b odpowiednich szczepień. Listę państw z wymaganymi szczepieniami, znajdziecie TUTAJ.

A Wy gdzie wybieracie się w podróż poślubną?
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger