15 Alternatyw dla kwiatowego bukietu ślubnego

Nie przesadzę, gdy napiszę, że bukiet ślubny to najważniejsza wiązanka kwiatów w życiu każdej kobiety :) Jednak co wtedy, gdy Panna Młoda nie lubi kwiatów, jest na nie uczulona, albo po prostu organizuje oryginalne wesele i chce, aby wszystko było nieszablonowe? Wtedy idealnie sprawdzą się alternatywy dla bukietu ślubnego, które mogą być same w sobie atrakcją ślubu. 

Fot. Photo by Irina Kostenich on Unsplash

1. Broszki

Według mnie, bukiety z broszek są obecnie najpopularniejszą alternatywą dla kwiatowych bukietów ślubnych. Wyglądają pięknie, niezwykle efektowne, ale niestety są bardzo drogie. Mały bukiet, zrobiony z samych broszek, o średnicy 16-17cm kosztuje aż 550zł. Jeżeli mimo wysokiej ceny, jesteście zainteresowani, zapraszam na stronę Bukieterii, która robi je przepięknie. 
Cena: od 550zł

2. Pióra

Dobra alternatywa dla Par, które organizują wesele z popularnym obecnie, motywem przewodnim Great Gatsby. Można je wykonać samodzielnie lub kupić np. TUTAJ.
Cena: 280-380zł

3. Lampiony

Lampion, jako bukiet ślubny, to dobra alternatywa na wesela plenerowe, organizowane po zmroku. Będzie przepięknie rozświetlał suknię ślubną Panny Młodej, a do tego może być tańszy od bukietu z kwiatów. Do kupienia np. TUTAJ.

4. Kwiaty papierowe

Dobry pomysł, w szczególności dla manualnie uzdolnionych Panien Młodych. Zrobiony własnoręcznie, papierowy bukiet, może być świetną pamiątką, a do tego pozwoli zaoszczędzić niemałe pieniądze. Musimy jedynie pamiętać, o wykonywaniu go z dobrej jakości, grubego papieru, aby w dniu wesela, nie został zniszczony. Do kupienia np. TUTAJ.
Cena: 220-260zł

5. Szyszki

Organizujecie wesele jesienią? Jeżeli tak, szyszki idealnie wpasują się w jesienny klimat. Bukiet z szyszek można zrobić samodzielnie, dzięki czemu trochę zaoszczędzimy. 

6. Sukulenty

Świetna alternatywa na wesela organizowane zimą. Idealnie komponują się z panującym klimatem, a do tego wyglądają niezwykle oryginalnie.

7. Wachlarz

Można powiedzieć, że wachlarz to nie tylko alternatywa dla bukietu ślubnego, ale także bardzo użyteczny gadżet. Szczególnie polecam go Pannom Młodym, które wychodzą za mąż w miesiącach letnich, w których może być bardzo gorąco. Do kupienia np. TUTAJ.
Cena: od 5zł

8. Zboże

W czasie, gdy wesela rustykalne są bardzo modne, zboże jako forma bukietu ślubnego, jest ciekawą alternatywą. Pamiętajmy tylko, aby nie decydować się na nie, gdy organizujemy klasyczne, eleganckie wesele np. w pałacu. Jak wielokrotnie pisałam, wszystko powinno być spójne, a niestety pęk zboża nie pasuje do każdego motywu i charakteru wesela. 

9. Perły

Podobno perły to najlepsi przyjaciele każdej kobiety. Jednak panuje przekonanie, że perły to także zakazana biżuteria dla Panien Młodych i przynoszą nieszczęście. Każda kobieta musi sama ocenić, czy wierzy w przesądy, czy nie i czy bukiet z pereł jest dla niej. Do kupienia np. TUTAJ.
Cena: około 250zł

10. Muszle

Muszle nieodłącznie kojarzą się z morzem. Dlatego też, nie będę zbytnio odkrywcza, gdy stwierdzę, że bukiet z muszli najlepiej sprawdzi się na weselu plenerowym nad brzegiem morza (tak tak pomarzyć można:) lub na tym, z morskim motywem przewodnim. Wyglądają bardzo oryginalnie i na pewno mogą być pamiątką na lata. Do kupienia np. TUTAJ.
Cena: około 250zł

11. Zioła

Niezwykle oryginalna propozycja, która zyska zarówno zwolenników, jak i zdecydowanych przeciwników. Co prawda, ja jestem trochę sceptyczna, jeżeli chodzi o bukiety ze świeżych ziół, ale uważam, że dobra florystka zrobi piękny bukiet ślubny nawet z ziół prosto z ogródka.

12. Guziki

Kolejna dość popularna alternatywa dla kwiatowych bukietów ślubnych. Można go wykonać samodzielnie (więcej na ten temat TUTAJ) albo kupić gotowe TUTAJ.
Cena: około 250zł

13. Pawie pióra

Nie będę odkrywcza, gdy napiszę, że bukiet z pawich piór jest idealny, gdy organizujemy wesele z motywem przewodnim pawiego oczka. Więcej na ten temat, w moim poście Motyw przewodni wesela: Pawie oczko. Bukiety z pawich piór do kupienia np. TUTAJ.
Cena: około 350zł

14. Duże kwiaty z papieru

Hit prosto z Pintersta i według mnie świetna alternatywa, która niezwykle mi się podoba! Ogromny kwiat, wykonany z papieru, jest piękny, na pewno tańszy od kwiatowego bukietu, a do tego może zrobić furorę na weselu. Do zrobienia samodzielnie (więcej na ten temat TUTAJ) lub do kupienia np. TUTAJ.
Cena: około 125zł

15. Lizaki

Wiele osób, gdy przeczyta ten punkt, popuka się w głowę, gdyż bukiet z lizaków jest chyba najbardziej kontrowersyjny w tym zestawieniu. Sprawdzi się na weselach organizowanych w bardzo "luźnym" stylu, a także będzie odpowiedni dla Panien Młodych, które lubią walczyć ze ślubną tradycją :) Można kupić je np. TUTAJ.
Cena: od 29zł


Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger