7 rzeczy, które musi zrobić Świadkowa

Świadkowa to nasza ostoja i prawa ręka podczas przygotowań ślubnych. To ona powinna wspierać Pannę Młodą w chwilach kryzysu i pocieszać, gdy coś nie idzie po naszej myśli. Niestety, niektóre Panny Młode nie mają tyle szczęścia i ich Świadkowe nie udzielają się w przygotowaniach ślubnych. Pamiętajcie, gdy wybrana przez was koleżanka, nie sprawdza się w roli Świadkowej, zastanówcie się nad jej zmianą, bo nie chcecie żałować w dniu ślubu, że u waszego boku stoi niewłaściwa osoba.


Fot. Photo by Aegean Wedding Photography on Unsplash

1. Pomagaj

Po prostu bądź pomocna! Zaproponuj Pannie Młodej, że pojedziesz z nią obejrzeć sale weselne, wybierz się z nią na rajd po salonach sukni ślubnych, czy przestudiuj najnowsze trendy ślubne prosto z Pinteresta. Rób to, o co poprosi cię Panna Młoda, ale wychodź również z inicjatywą. Często Panny Młode wstydzą się prosić o pomoc swoje Świadkowe, albo nie chcą im zawracać głowy, a pomoc, jak i zainteresowanie ich ślubem są im bardzo potrzebne.

2. Zaplanuj wieczór panieński

Planowanie wieczoru panieńskiego to coś, co jest jednym z głównych zadań każdej Świadkowej. Oczywiście Panna Młoda może przedstawić swoje oczekiwania co do tego dnia, ale rolą Świadkowej jest zorganizowanie wszystkiego krok po kroku. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w organizacji pomogły inne zaproszone dziewczyny.

3. Bądź łącznikiem

W dniu ślubu, bądź łącznikiem pomiędzy Panną Młodą, a podwykonawcami. Nie informuj Panny Młodej o każdym "kryzysie", najpierw spróbuj sama go rozwiązać. Nie chcesz przecież, aby podczas przygotowań ślubnych Panna Młoda była zadręczana telefonami.

4. Przygotuj koszyczek ratunkowy

Niech koszyczek ratunkowy będzie prezentem, który wręczysz swojej Pannie Młoda. Każda Świadkowa na pewno nie będzie miała żadnych problemów z jego przygotowaniem, a w ten sposób, chociaż w małym stopniu odciąży Pannę Młodą. Więcej o Koszyczku ratunkowym znajdziecie TUTAJ.

5. Wznieść toast

Toasty na weselu to bardzo miła tradycja, której możesz być częścią. Jeżeli obawiasz się wystąpień publicznych, a co za tym idzie toastu, może pomoże ci w tym mój post - Jak przygotować weselny toast?

6. Wspierać

Brzmi to dość banalnie, ale tak na prawdę jest najważniejszym punktem z tej listy. Świadkowa powinna wspierać Pannę Młodą, dopytywać się czy nie potrzebuje pomocy, a także po prostu wysłuchać, gdy ta ma jakiś problem. 

7. Sprawdzać Pannę Młodą

Może to się wam wydać zabawne, ale w trakcie wesela, Świadkowa powinna sprawdzać, czy Panna Młoda… je i pije. Z doświadczenia wiem, że w ferworze zabawy i wesela Panna Młoda zapomina o tak podstawowych rzeczach jak jedzenie, picie, czy korzystanie z atrakcji takich jak Fotobudka, czy bar z drinkami.

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger