8 rzeczy, których nie potrzebujesz na swoim weselu

Każda Para Młoda, zadaje sobie pytanie, czy załatwiła, wynajęła, pamiętała o wystarczającej liczbie rzeczy. Każdy chce, aby jego wesele było idealne, dlatego też często zamawia za dużo jedzenia, alkoholu, dekoracji, czy atrakcji. Są jednak pewne elementy i rzeczy, bez których nasze wesele nie ucierpi, a my na pewno zaoszczędzimy trochę pieniędzy :)


Fot. Ania Górajka

1. Drogich alkoholi

Na weselu goście mają przede wszystkim się dobrze bawić, a dobra zabawa, to niekoniecznie test panel najdroższej whisky, czy wina. Oczywiście nie sugeruję wam kupować najtańszego wina za 5zł, ale nie możemy popadać w przesadę i np. kupować whisky za 200zł. To samo dotyczy baru. Jeżeli się na niego decydujecie, nie wybierajcie 20 egzotycznych drinków, na drogich i rzadkich alkoholach, wystarczy 5/8 najbardziej popularnych.

2. Zespołu

Większość Par Młodych zapytana o to, czy chce na swoim weselu Zespół, czy DJa, stawia na Zespół. Co prawda, powoli się to zmienia i Nowożeńcy coraz przychylniejszym okiem patrzą na DJów i Wodzirejów, ale nadal nie jest to regułą. Ja mogę was zapewnić, że DJ na weselu to bardzo dobra decyzja, a na pewno znaczna oszczędność!

3. Księgi Gości

Księga gości to oczywiście pamiątka, ale wcale jej nie potrzebujecie! Równie dobrze pamiątką są kartki z życzeniami, które dostaniecie od swoich gości, wspólne zdjęcia, czy film z wesela. Goście bardzo często zapominają wpisać się do księgi gości i po weselu zostajemy z pustą księgą, na którą wydaliśmy niemałe pieniądze.

4. Menu

Co prawda ja jestem zwolenniczką menu na weselu, ponieważ lubię wcześniej wiedzieć, co będzie do jedzenia, ale wy tego kompletnie nie potrzebujecie! Menu z potrawami, czy menu z drinkami to niemały wydatek, a ich brak, zdecydowanie nie zrujnuje waszego wesela :)

5. Pokrowców na krzesła

W tym sezonie ślubnym, królują krzesła bez pokrowców, z ciekawymi dekorami w postaci świeżych kwiatów. Nie potrzebujemy już pokrowców i ozdabiających je wstążek, stawiamy na prostotę! 

6. Prezencików dla gości

Może was zdziwię, ale prezenciki dla gości to również coś, z czego możecie zrezygnować. Nie raz byłam na weselu, na którym większość gości, zapomniała zabrać je ze sobą i Para Młoda zostawała z 50 gadżetami, które powinny być pamiątką dla gości. Na pewno jest to miły dodatek, ale na pewno ich brak nie będzie karygodnym błędem.

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger