6 błędów podczas wizyty w sali weselnej

Tak jak już wieloktortnie pisałam, sala weselna pochłania około 50% budżetu weselego. Dlatego też, na poszukiwania miejsca, w którym zorganizujemy swój ślub, powinniśmy zarezerwować trochę czasu. Pamiętajmy, że zdjęcia w internecie, nie zawsze  dobrze oddają wygląd sali, nie skreślamy więc od razu danego miejsca, tylko je odwiedźmy! Pierwsza wizyta w sali weselnej z reguły jest decydująca, w związku z tym, nie popełnijmy poniższych błędów, bo skreślimy salę, która może być tą wymarzoną :)

Fot. Ania Górajka

1. Brak określonego budżetu

Planując ślub, każda Para Młoda musi wiedzieć ile może na niego wydać. Jako, że koszty wynajęcia sali weselnej to około 50% budżetu, cena "za talerzyk" jest dla nas kluczowa. Dlatego też, przed wizytą w sali weselnej, poprośmy o jej ofertę, aby nie tracić czasu i nie odwiedzać sal, które przekraczają nasz budżet.

2. Brak listy pytań

Podczas wizyty w sali weselnej, należy dopytać się o każdy interesujący nas szczegół. Pamiętajcie, że nie ma głupich pytań, a kto pyta nie błądzi. Może się okazać, że mimo, że sala weselna wygląda pięknie, a oferta jest interesująca, po zadaniu paru pytań, odrzucicie dane miejsca, np. przez różne ukryte koszty, które zwiększają cenę. Polecam 30 ważnych pytań do sali weselnej

3. Brak opinii

Rezerwując salę weselną, powinniśmy zapoznać się z opiniami o niej. Jeżeli o danej sali weselnej, nie możecie znaleźć w internecie żadnych opinii, fora internetowe milczą, a sama sala nie jest w stanie pokazać wam zdjęć z wesel, które się u nich odbyły, nie ryzykujcie!

4. Narzucanie podwykonawców

Parę razy spotkałam się z salami weselnymi, które dosłownie narzucały swoich podwykonawców. Tort weselny, który musimy zamówić w cukierni hotelowej, bo inaczej będziemy musieli zapłacić określoną opłatę za wniesienie tortu z zewnątrz, czy duża kwota za wynajęcie skrawka terenu, gdy chcemy zorganizować pokaz fajerwerków, nie przez firmę rekomendowaną przez hotel, to tylko niektóre przykłady. Dlatego też, pytajcie o wszystkie szczegóły, bo potem możecie być nieprzyjemnie zaskoczeni.

5. Bez negocjacji

Każda umowa jaki i oferta jest negocjowalna. Jeżeli macie dużą liczbę gości, negocjujcie niższą cenę z salą weselną. To samo dotyczy różnych punktów z oferty, które nie przypadły wam do gustu. Nie rezygnujcie od razu z sali weselnej, tylko spróbujcie coś wynegocjować :)

6. Nie zwizytowanie pokojów

Kwestia pokojów, a co za tym idzie ich standardu, było dość dużym problemem podczas mojego wesela. Nie dogadaliśmy się z hotelem, co do rodzaju zarezerwowanych pokojów, co dzień przed ślubem, było dla mnie powodem przedślubnych stresów. Mimo, że wszystko potoczyło się dobrze, radzę wam odwiedzić pokoje, które zajmą wasi goście weselni, a także obejrzeć apartament dla nowożeńców. Nie chcecie przecież w dniu ślubu być rozczarowani :)
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger