10 mitów o Pannach Młodych

Na przestrzeni lat, o Pannach Młodych urosło już wiele mitów i przekłamań. Choćby taki, że każda Panna Młoda jest znerwicowana i przed ślubem rozstawia wszystkich po kątach. Oczywiście nie można generalizować, bo każda kobieta jest inna i innaczej zachowuje się w sytuacji stresowej, jakiej poniekąd jest ślub. Dlatego też, zebrałam 10 mitów o Pannach Młodych, z przymrużeniem oka :)


Fot. Ania Górajka

1. Apodyktyczna

Każda Panna Młoda musi być trochę apodyktyczna. To z reguły na jej głowie jest organizacja ślubu i to ona odpowiada za każdy szczegół wesela. To, że jest ona apodyktyczna świadczy o tym, że jest oddana i zaangażowana w sprawę :)

2. Nie interesuje ją Pan Młody

Znacie Pana Młodego, który od dziecka planował swój ślub? Ja niestety nie. Oczywiście zdarzają się panowie, którzy bardzo angażują się w przygotowania ślubne. Ale z doświadczenia wiem, że Panna Młoda musi być trochę egoistką, bo zazwyczaj słyszy od swojego przyszłego męża: "Kochanie jak uważasz".

3. Mówi tylko o ślubie

Pamiętam, że podczas przygotowań ślubnych, spotykając się z koleżankami, musiałam się powstrzymywać, żeby nie opowiadać im ciągle o przygotowaniach ślubnych :) Na pewno są Panny Młode, które nie są w stanie się opanować i non stop opowiadają o swoim ślubie. Powinniśmy im to wybaczyć, bo żyją one przygotowaniami ślubnymi i zrozumiałe jest to, że tylko o tym mówią.

4. Nie ma na nic czasu

Wszystko zależy od organizacji. Jeżeli dobrze opracujemy plan przygotowań do ślubu, będziemy miały czas na wszystko :) Natomiast, jeżeli wiecie, że nie jesteście mistrzyniami organizacji, albo po prostu tego nie lubicie, pomyślcie o organizatorce ślubnej.

5. Planuje swoje wesele od dziecka

Szczerze powiedziawszy nawet ja, posiadaczka bloga ślubnego nie planowałam swojego ślubu od dziecka. Zdarzają się Panny Młode (tak jak Monica z "Przyjaciół"), które swoje wesela mają zaplanowane od A do Z, ale według mnie zdarza się to coraz rzadziej :)

6. Chce być księżniczką

Sukienki bezy, długie welony i różowe dekoracje to powoli przeszłość. Oczywiście nie neguje ślubu w tylu księżniczki, ale coraz więcej Panien Młodych odchodzi od stereotypowego looku Panny Młodej i stawia na proste sukienki, czy ślub w stylu rustykalnym.

7. Na diecie

Panna Młoda na diecie to chyba weselny standard. Nie mówię, że głodówka przed ślubem to coś dobrego, absolutnie, ale zdrowa dieta połączona z ćwiczeniami, to na pewno wskazana rzecz. Oczywiście nie można zaczynać diety na miesiąc przed ślubem, zdrowy tryb życia trzeba rozpocząć na pół roku wcześniej, aby zdrowo zrzucić parę kilogramów i ujędrnić ciało.

8. Jest emocjonalna

Wszystko zależy od Panny Młodej. Są takie, które przy każdym niepowodzeniu lub trudności reagują płaczem, a w dniu ślubu wzruszają się co chwila, a są też dziewczyny, które mają dystans do ślubu i są twarde. Absolutnie żadna postawa nie jest zła :)

9. Nie dba o pieniądze

Kolejny stereotyp, z którym kompletnie się nie zgadzam. Często Panna Młoda oskarżana jest przez swojego Narzeczonego o to, że jest rozrzutna. Jednak dzieje się tak, ponieważ Pan Młody nie zdaje sobie sprawy, ile kosztują poszczególne elementy wesela i zawsze uważa, że wszystko jest za drogie :)

10. Chce, aby wszystko było perfekcyjne

Na pewno większość Panien Młodych chce, aby ich wesele było perfekcyjne. Ja, jeszcze rok przed ślubem, też myślałam, że zorganizuje perfekcyjny ślub. Jednak im bliżej wesela, tym moja pewność siebie malała. Pamiętajcie, że wasze wesele nie będzie perfekcyjne, bo takie wesela nie istnieją, ale będzie po prostu wasze :)
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger