Jak udekorować stoły gości?

Stoły gości to jeden z najważniejszych elementów dekoracyjnych naszego wesela. To właśnie ich jest najwięcej, to przy nich goście spędzają dużo czasu i to ich dekoracje zapamiętają. Dekoracje stołów gości można podzielić na parę elementów, które w zależności od wybranego motywu przewodniego, czy koloru można modyfikować na róże sposoby.

Fot. Ania Górajka

1. Dekoracja na środku stołu

Dekoracja na środku stołu gości jest najważniejsza i z reguły pochłania największą część budżetu na dekoracje. Można zdecydować się na kwiatowe dekoracje wysokie lub niskie, ale także na alternatywy dla kwiatów, takie jak lampiony czy drzewka. Więcej na ten temat, pisałam w poście Rodzaje dekoracji na stołach gości.

2. Obrus

Jeszcze do niedawna, na weselach nie używało się innych obrusów niż tych w kolorze białym. Jednak obecnie, odchodzi się od tego i coraz częściej używa się kolorowych obrusów, czy bieżników, nawiązujących do koloru przewodniego wesela. Nie jest to duży wydatek, a może nadać sali, jak i stołom gości niepowtarzalnego wyglądu.

Fot. Ania Górajka

3. Podtalerze

Muszę przyznać, że jestem dużą fanką podtalerzy, ponieważ dodają elegancji i zdecydowanie poprawiają wygląd każdego stołu gości. Ich koszt wynajęcia od dekoratorów to około 5zł za sztukę i najczęściej występują one w kolorze złotym lub srebrnym.

4. Papeteria

Papeteria to dość szerokie pojęcie, jeżeli chodzi o dekoracje stołów gości. To co musi się na nich znaleźć to winietki i numery stołów. Dodatkowo możemy zamówić menu z potrawami, które będą serwowane podczas całego wesela, czy menu z drinkami, o ile przewidzieliśmy bar. Nie zapominajmy o tym, aby papeteria, która znajdzie się na stołach gości, była ze sobą spójna i nawiązywała do koloru lub motywu przewodniego.

Fot. Ania Górajka

5. Lustro

Kolejny dekoracyjny dodatek, którego jestem dużą fanką, a mianowicie okrągłe lustro, na którym ustawia się dekroracje kwiatowe, czy świeczki. Nie jest to duży wydatek, a nadaje dekoracjom głębi i pięknie wygląda, w szczególności, gdy odbija się w nim światło świec.

6. Serwetki

Serwetki to często zapominany element dekoracyjny. Niepotrzebnie, ponieważ to jak ułożymy serwetki, może decydować o wyglądzie całego stołu. Nie rezygnujcie również z dekorów na serwetkach, w postaci wstążek, nie jest to duży koszt, a na prawdę warto! W szczególności, że można wykonać je samodzielnie.

Fot. Ania Górajka

7. Świeczki

Świeczki na stołach gości to must have każdego wesela. Wyglądają pięknie, w szczególności wieczorem, gdy robi się ciemno. Możena zastosować najróżniejsze świeczki od tych wysokich, po najmniejsze tealighty, najważniejsze, aby znalazły się na stołach :)

Fot. Ania Górajka


Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger