6 błędów przy planowaniu wesela latem

Sezon ślubny w Polsce przypada na miesiące letnie, od czerwca do września. Są to ulubione miesiące Par Młodych, ze względu na teoretycznie dobrą pogodę i nazwę z literą "r". Jednak organizacja ślubu latem, gdy z reguły są wysokie temperatury oraz sezon urlopowy, niesie za sobą kilka błędów, które Pary Młode często nieświadomie popełniają. 

Fot. Saida Online

1. Za mało czasu

Podstawowy problem, przy planowaniu wesela latem - wakacyjne urlopy. Większość osób, w szczególności, gdy ma dzieci, planuje wakacje w lipcu lub sierpniu. Dlatego też musicie uprzedzić ich odpowiednio wcześnie o swoim ślubie. Oczywiście, najlepszą metodą będzie wysłanie Save the date na 6-9 miesięcy przed ślubem. Jednak jeżeli nie chcecie wydawać na nie pieniędzy, wręczcie trochę wcześniej zaproszenia, np. w lutym lub marcu.

2. Na ostatnią chwilę

Najbardziej oblegane miesiące mają swoją wadę, a mianowicie miejsce w salach weselnych, jak i terminy u najlepszych podwykonawców schodzą jak ciepłe bułeczki. Dlatego też, jeżeli organizujecie wesele latem, nie istnieje dla was określenie "jeszcze mamy czas". Im wcześniej zarezerwujecie termin w sali weselnej i podwykonawców, tym lepiej.

3. Brak dekoracji

Wynajęliście salę weselną z pięknym ogrodem albo z pięknym tarasem i wychodzicie z założenia, że wszyscy i tak wyjdą na zewnątrz i nie musicie dekorować sali weselnej? Nic bardziej mylnego! Sala weselna musi mieć chociaż podstawowe dekoracje, bo to w niej powinniście spędzić najwięcej czasu i to ona będzie na zdjęciach!

4. Tylko letni motyw przewodni

Wymarzyliście sobie motyw przewodni zimowej krainy, a organizujecie ślub latem? A może kochacie kolor burgundowy, który według waszych znajomych nie komponuje się z letnim weselem? Pamiętajcie, że to wasze wesele i możecie zorganizować je z motywem przewodnim lub kolorem, jaki tylko wam się wymarzy. 

5. Brak klimatyzacji

Podstawa przy organizacji wesela latem. Oczywiście może wam się trafić deszczowa pogoda, tak jak to było na moim weselu, ale zawsze lepiej dmuchać na zimne. Raz w życiu byłam latem na weselu w sali bez klimatyzacji i uwierzcie mi, że w upale nie chce się ani jeść, ani tańczyć.

6. Gorący plener

Zaplanowaliście, tak teraz modny ślub w plenerze? Świetny pomysł, ale nie zapomnijcie o gościach i o temperaturze. O ile przy stosunkowo krótkim ślubie cywilnym w plenerze to nie problem, to już plenerowy ślub kościelny może być nie do przebrnięcia dla osób starszych. Najlepszych rozwiązaniem, będzie zaaranżowanie pleneru w zacienionym miejscu lub ustawienie parasoli.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger