Weselne atrakcje dla dzieci

Dzieci na weselu to  kontrowersyjny temat. Wiele cioć i babć twierdzi, że one dawniej nie zabierały ze sobą na wesela dzieci, więc czemu dzisiaj ludzie to robią? 
Wszystko zależy od Pary Młodej, to ona decyduje, czy dzieci będą na jej weselu, czy nie. Oczywiście, niektórym rodzicom może być ciężko zostawić dzieci w domu, w szczególności, gdy wesele odbywa się daleko od domu, ale to temat na inną dyskusje. Natomiast, jeżeli już zdecydujemy, że zapraszamy rodziców wraz z dziećmi, zapewnijmy dla nich różne atrakcje, bo jak wiadomo, gdy dzieci się nudzą, rodzą się kłopoty :)

Fot. Photo by Scott Webb on Unsplash

1. Stół dla dzieci

Gdy zdecydujecie się, aby dzieci siedziały z rodzicami, mimo wszystko, przygotujcie dla nich osobny stół. Na uboczu sali weselnej lub na dworze. Stwórzcie dzieciom mini bawialnie, gdzie będą mogły usiąść pobawić się klockami, pomalować kolorowanki, czy zjeść smakołyki ze Słodkiego Stołu.

2. Indywidualne prezenty

Planujecie wręczyć gościom małe prezenciki w formie migdałów lub ciasteczek z wróżbą? Przygotujecie dla dzieci coś innego, coś specjalnego, dzięki czemu poczują się wyróżnione. Idealne do tego celu będą małe walizeczki lub pudełka, do których włożycie zestawy kredek, zestaw klocków, kolorowanki, książeczki, słodycze, a nawet aparaty jednorazowe.

3. Jedzenie

Każde dziecko jest chyba wybrednym smakoszem. Oczywiście zdarzają się "wszystko jadki", ale bardzo rzadko! Dlatego też planując menu weselne, pamiętaj o dzieciach. Może zamiast owoców morza, zdecyduj się na kurczaka. Według mnie idealną "jedzeniową" rozrywką dla dzieci, będzie Słodki Stół. Gdy wiesz, że na twoim weselu będzie dużo dzieci, oprócz muffinek, makaroników, czy cake popsów, umieść w Candy Barze także żelki, mini batoniki, czy cukierki, a mogę zagwarantować, że po paru godzinach Słodki Stół będzie pusty :)

4. Gry planszowe

Boisz się, że dzieci na twoim weselu będą się nudzić? Przygotuj osobny stół, na którym położysz gry planszowe, czy puzzle. Oczywiście gry, trzeba dostosować do wieku dzieci, aby nie były dla nich za trudne.

5. Gry plenerowe

Masz sale weselną z dużym ogrodem i organizujesz wesele wiosną lub latem? W takim przypadku, gry plenerowe dla dzieci będą strzałem w dziesiątkę. Możesz przygotować wiele gier od twistera na trawie, po kręgle. Dla Par Młodych, które chcą zaszaleć, można wynająć również, dmuchane atrakcje, takie jak zamek do skakania, czy zjeżdżalnie, ich koszt to około 1000zł.

6. Kolorowanki

Mimo, że nie mam jeszcze własnych dzieci, wiem, że dzieci kochają rysować i kolorować kolorowanki. Możesz przygotować kolorowanki specjalnie zaprojektowane na tę okazję o tematyce ślubnej. Decydując się na taką atrakcję, przygotuj koniecznie osobny stół, przeznaczony specjalnie do rysowania, aby dzieci nie pomazały przy okazji obrusów na stołach weselnych.

7. Świecące atrakcje

Według mnie, hit przyszłego sezonu ślubnego. Świecące pałeczki, z których można zrobić opaski są już klubowym hitem, teraz mogą być atrakcją waszego wesela. Były obecne na moim weselu i zarówno dzieci, jak i dorośli, byli nimi zachwyceni. Cena 100 pałeczek na Allegro to koszt jedynie 19zł.

8. Bańki mydlane

Bańki mydlane to hit weselny od kilku sezonów. Bańki mydlane mogą być zarazem atrakcją dla dzieci, jak i dekoracją np. pierwszego tańca. Bańki możemy wykorzystać pod kościołem zamiast płatków kwiatów, podczas pierwszego tańca, czy jako atrakcję w postaci dystrybutora.

9. Piosenki dla dzieci

Macie na weselu Dja lub zespół, ustalcie z nimi, aby na początku wesela przygotował dwie/trzy zabawy tylko dla dzieci. Nie musi to trwać długo, ale dzieci, jak i ich rodzice na pewno będą wam wdzięczni za taką rozrywkę.

10. Fotobudka dla dzieci

Fotobudka to hit weselny już od kilku sezonów. Jeżeli przewidzieliście ją również na waszym weselu, przygotujcie dla dzieci dodatki, które zmobilizują je do robienia sobie zdjęć. Mogą to być podobizny księżniczek Disneya, czy uszka Myszki Miki. 
Jeżeli mimo moich propozycji, nadal uważacie, że dzieci na waszym weselu mogą się nudzić, polecam wynajęcie Animatorki, która profesjonalnie zajmie się dziećmi. 
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger