Dodatki dla Pana Młodego - pod szyją

Gdy myślimy ślubne dodatki, pierwsze co przychodzi nam do głowy, to welon, buty ślubne dla Panny Młodej, czy kolczyki. Często zapominamy, że Pan Młody, jego strój, jak i jego dodatki są równie ważne, jak akcesoria Panny Młodej. Z tego co zauważyłam, Pan Młody przykłada największą wagą do tego, co znajdzie się pod jego szyją. Co więcej, na poszukiwaniach muszki, czy ślubnego krawatu, może spędzić wiele godzin :)

Fot. Ania Górajka

Muszka

Zdecydowanie mój ulubiony dodatek męskiej mody ślubnej :) Muszki nosimy do smokingu (czarne), fraka (białe) i do garnituru. Wyróżniamy muszki do samodzielnego zawiązania, jak i te gotowe, już do założenia. Jednak według ekspertów mody męskiej, kupowanie gotowych muszek, jest niegodne, z czym się średnio zgadzam, bo sama wiem, że wiązanie muszki to nie jest łatwa sprawa. Pamiętajmy o tym, aby decydując się na muszkę, kupić białą koszulę, z krytą plisą, ukrywającą guziki, dostępną w większości sklepów z modą męską. Ze względu na kształt, wyróżniamy muszki typu:
  • diament - trójkątne, ostre zakończenia,
  • motyl - półokrągłe zakończenia, wysokie skrzydełka,
  • nietoperz - proste zakończenia, niskie skrzydełka.

Musznik

Z roku na rok zdobywa coraz większą popularność wśród Panów Młodych. Wyglądem przypomina krótki krawat, ze ściętymi końcami w szpic lub ukośnie. Jego wiązanie to wyższa szkoła jazdy, dlatego też muszniki sprzedawane są gotowe już zawiązane, jedynie do przypięcia. Jest uniwersalny, ponieważ można go założyć do fraka, smokingu, czy garnituru.

Krawat

Zdecydowanie najpopularniejszy dodatek, najchętniej wybierany przez Panów Młodych. Myślę, że nie muszę się długo rozpisywać o tym jak wygląda krawat :) Jednak, gdy wybieramy krawat na swój ślub, poświęćmy na to trochę czasu, dobierzmy go np. do koloru przewodniego ślubu i postawmy na dobry materiał.

Plastron

Rzadziej wybierany dodatek przez Panów Młodych. Zestawiamy go z koszulą z łamanym kołnierzykiem, nie zapominając o kamizelce lub wysoko zapinanej marynarce, ze względu na długość plastrona. Jest uniwersalny i można go nosić ze smokingiem, frakiem, czy garniturem.

Fular

Oryginalne rozwiązanie dla Pana Młodego, które zyskuje na popularności. Jest to wiązana pod szyją ozdobna, jedwabna chusta, przy rozpiętym kołnierzyku, który powinien być sztywny. Najlepiej zestawiać go z surdutem.

Nic

Organizujecie ślub nad brzegiem morza, albo ślub cywilny w plenerze w stylu rustykalnym? Możecie się zastanowić, czy Pan Młody nie powinien w tym przypadku wystąpić bez żadnych dodatków pod szyją. Jest to dobra opcja na ślub organizowany "na luzie", na którym Para Młoda chce czuć się swobodnie. 

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger