Co zrobić, gdy nie podoba Ci się pierścionek zaręczynowy?

Idealne zaręczyny, wymarzony Narzeczony, ale…pierścionek już nie taki jak chciałyśmy. Mimo, że nie jest to tragedia, dla perfekcjonistek i dla dziewczyn, które kochają bizuterię, może być to problem! W moim przypadku, na długo przed zaręczynami, pouczyłam Nareczonego, że jeżeli kiedyś będzie się mi oświadczał, chciałbym otrzymać pierścionek z białego złota z szafirem i właśnie taki dostałam :) Niestety często Pary o tym nie rozmawiają, a zaręczyny są bardzo spontaniczne i wtedy może pojawić się problem :)


Co zrobić, gdy nie podoba Ci się pierścionek zaręczynowy?

Nie mów tego od razu

Pamiętaj, aby w czasie zaręczyn, gdy zobaczysz w pudełeczku pierścionek, który ci się nie podoba, nie okazuj tego Narzeczonemu. Przecież, mówisz tak swojemu ukochanemu, a nie pierścionkowi, więc co za różnica jak on wygląda :) Po prostu ciesz się zaręczynami i na razie się tym nie przejmuj.

Pomyśl co ci się nie podoba

Najpierw, musisz pomyśleć, co tak na prawdę nie podoba ci się w twoim pierścionku. Czy jest to kolor złota, kształt, a może kamień? Często się zdarza, że jest to detal, który jubiler w łatwy sposób może poprawić.

Bądź miła

Podstawową rzeczą, której nie możesz zrobić w tej sytuacji, to narzekanie Narzeczonemu, że nie podoba ci się twój pierścionek zaręczynowy. Pamiętaj, że twój ukochany spędził nad jego wyborem dużo czasu i wydał na niego nie małe pieniądze, więc bądź delikatna! Powiedz, że pierścionek jest piękny, ale np. nie do końca w twoim stylu.

Idź do jubilera

To właśnie jubiler, u którego twój narzeczony kupił pierścionek, może okazać się twoim ratunkiem. Często się zdarza, że może się on zgodzić na wymianę pierścionka na inny, albo doradzić jak go przerobić, aby przypadł ci do gustu.

Zostaw pamiątkę rodzinną

Natomiast, gdy twoim pierścionkiem zaręczynowym, jest pamiątka rodzinna, przekazywana z pokolenia na pokolenie, pogódź się z jej wyglądem. Myślę, że bardzo źle odbierane zarówno przez Narzeczonego, jak i jego rodzinę, byłoby drastyczne przerabianie rodowego pierścienia. 

A może go zostawić?

Jubiler stwierdził, że ciężko będzie przerobić pierścionek i nie da się go wymienić? A może obawiasz się reakcji Narzeczonego, na twoją decyzję? Rozważ za i przeciw zmiany pierścionka zaręczynowego i wtedy podejmij decyzję, czy warto :)
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger