9 błędów popełnianych przy wyborze weselnych kwiatów

Nie ukrywam, że wybór kwiatów i dekoracji na wesele był jednym z trudniejszych ślubnych wyborów. Jako, że średnio znam się na kwiatach, zdałam się przy tym na nasze Florystki. Kwiaty, jak i ślubne dekoracje, to jeden z większych kosztów w naszym ślubnym budżecie, co więcej, decydują one o klimacie naszego wesela. Dlatego też, na ich wybór należy poświęcić trochę czasu, ale niestety łatwo przy tym popełnić kilka błędów.

9 błędów popełnianych przy wyborze weselnych kwiatów
Fot. Ania Górajka

1. Kwiaty z poza sezonu

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na kwiaty, na które w danym miesiącu nie ma sezonu. Jedyną wadą tej decyzji, jest cena, która będzie wyższa. Przede wszystkim skonsultujcie swoje pomysły na kwiaty z wybranym florystą, a on na pewno znajdzie rozwiązanie.

2. Florysta na ostatnią chwilę

Wiele Par myśli, że na rynku jest tylu florystów i dekoratorów, że można ich zabookować na miesiąc przed weselem! Nic bardziej mylnego! Oczywiście podaż jest duża, ale nie każdy florysta i jego prace będą wam odpowiadać. Dlatego też, dekorator to pierwsza firma którą powinniście zarezerwować po sali weselnej, fotografie i filmowcach.

3. Bezgraniczne poleganie na weselnych trendach

W tym sezonie modne są sukulenty i wesela w stylu rustykalnym. Dlatego też mimo, że kochacie róże, decydujecie się na coś, bo jest modne? Ogromny błąd! To wasze wesele i kwiaty, które je ozdobią to tylko i wyłącznie wasza decyzja, więc nie patrzcie na trendy, tylko na to, co wam się podoba.

4. Brak budżetu

Kwiaty i ślubne dekoracje, to nie tania sprawa! Pamiętajcie, aby ustalić na nie konkretny budżet. Jeżeli nie będziecie go mieli, możecie stanowczo przeszarżować, bo ślubne dekoracje to studnia bez dna, do której ciągle można coś dodawać :)

5. Brak pomysłów

Idziesz na spotkanie z florystą bez żadnych pomysłów i inspiracji? Duży błąd! Oczywiście spotykając się z firmą dekoratorską, nie musicie mieć już wybranych kwiatów, czy dekoracji, ale powinniście chociaż przemyśleć, w jakich mniej więcej kolorach chcecie mieć kwiaty, czy inne dodatki i czy np. ma to być wesele w stylu rustykalnym, czy raczej klasycznym.

6. Nierealistyczne kolory

Macie oryginalny kolor przewodni, albo wymarzyły wam się kwiaty, które nie występują w danym kolorze? Pomyślcie o alternatywach, bo farbowanie kwiatów na zamówienie, nie jest tanie, a zawsze można znaleźć jakieś zastępstwo!

7. Brak dodatkowych kwiatów

Z reguły, gdy myślimy o kwiatach na wesele, to pierwsze co przychodzi nam na myśl, to bukiet ślubny, czy dekoracje stołów. Jednak nic bardziej mylnego, bo lista jest dużo dłuższa i bardzo łatwo o czymś zapomnieć. Więcej na ten temat znajdziecie w moim poście Kwiatowe potrzeby.

8. Brak pytań

Masz jakieś wątpliwości, co do firmy dekoratorskiej? Pytaj! Zapytaj się o to jakie mają zaplecze, co się stanie, gdy ktoś zachoruje itp. Zapoznaj się z ich portfolio,  zobacz w jakim stylu robią ślubne dekoracje, czy odpowiada wam ich sposób dekorowania kościoła. Nie bój się tylko pytaj!

9. Za duże

Wbrew pozorom, wybór dekoracji na stołach gości, to nie najłatwiejsza sprawa. Trzeba pamiętać o tym, aby kompozycje kwiatowe nie były za duże i za wysokie, aby goście swobodnie mogli rozmawiać, a także nie zajmowały za dużo miejsca, w szczególności, gdy na stołach są przystawki.

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger