7 rzeczy do zrobienia na 7 dni przed ślubem

Z doświadczenia wiem, że tydzień przed ślubem to jeden z bardziej stresujących okresów w życiu. Oprócz radosnego podekscytowania, odczuwamy stres związany z organizacją wesela i listą spraw, które jeszcze trzeba załatwić. A jak wielokrotnie powtarzam, że gdzie stres tam wiele spraw może nam umknąć.

Fot. Photo by rawpixel.com on Unsplash

1. Potwierdź wszystkich podwykonawców

Jeżeli nie macie konsultantki ślubnej, na waszej głowie jest potwierdzenie wszystkich podwykonawców. Obdzwońcie lub napiszcie maile do wszystkich, którzy pracują przy waszym weselu. Upewnijcie się, że wiedzą o której i gdzie mają się pojawić.

2. Spakuj wszystko

Większość Par, decyduje się spędzić noc poślubną w miejscu wesela lub w hotelu. Często, tak jak było to w naszym przypadku, przygotowania również odbywają się poza miejscem zamieszkania. W związku z tym, będziemy potrzebować wielu rzeczy, począwszy od kosmetyków, po tak prozaiczne jak piżama. Dlatego też, pakowanie lepiej zacząć wcześniej, a nie zostawić to na dzień przed ślubem.

3. Udaj się do kościoła

Jeżeli bierzecie ślub kościelny, wizyta w kościele, na tydzień przed ślubem jest niezbędna. Po pierwsze, musicie dogadać z Księdzem szczegóły mszy świętej (więcej o Oprawie mszy świętej znajdziecie TUTAJ), a także donieść niezbędne dokumenty takie jak zaświadczenie o spowiedzi przedślubnej, czy zaświadczenie z poradni.

4. Odbierz suknię ślubną

Oczywiście suknię ślubną można odebrać wcześniej, ale z reguły przyjęło się, aby odbierać ją, na około tydzień przed ślubem. 

5. Przygotuj koperty z wynagrodzeniami

Większość weselnych podwykonawców, otrzymuje wynagrodzenie w dniu wesela. Podejrzewam, że nie uśmiecha się wam, w czasie weselnej zabawy przeliczać pieniądze, czy jeździć do bankomatu. Dlatego też pamiętajcie, aby dla każdego z podwykonawców przygotować wcześniej koperty z odliczoną sumą pieniędzy.

6. Zawieź alkohol

Większość Par Młodych, tak też było w naszym przypadku, decyduje się na zakup alkoholu poza salą weselną, w hurtowni, czy w Makro/Selgrosie. Pamiętajcie, aby w tygodniu przed ślubem, umówić się z salą weselną na konkretny dzień, w którym dostarczycie alkohol. Nie zapominajcie również, aby spisać z osobą odbierającą od was alkohol, Protokołu odbioru.

7. Odpocznij

Może wydaje się to wam banalne, ale w tygodniu przed weselem jest tyle rzeczy do załatwienia, że możecie zapomnieć o chwili dla siebie. Najlepiej umówcie się na relaksacyjny masaż, aby odpocząć i się zregenerować :)
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger