Mój motyw przewodni

Wszyscy stali czytelnicy mojego bloga wiedzą, że bardzo lubię motywy przewodnie i przywiązuje do nich dużą wagę. W związku z tym, możecie sobie wyobrazić, jak ważny był to punkt przy planowaniu mojego wesela. Pewnie jak wywnioskowaliście z moich zdjęć, zdecydowaliśmy (albo ja zdecydowałam:), że motywem przewodnim naszego wesela, będzie rozgwieżdzone niebo. Uprzedzam pytania, że nie jestem miłośnikiem astronomii, ani astrologii, ale motyw ten wydał mi się tak wdzięczny, a jego kolory przewodnie to moje ulubione kolory, więc nie wyobrażałam sobie innej decyzji. 

Fot. Ania Górajka

Kolory

Jeżeli chodzi o ten motyw przewodni, gama kolorów była dość oczywista. Jedyny dylemat polegał na wyborze pomiędzy srebrnym, a złotym (nie jestem zwolenniczką łączenia tych dwóch kolorów). Koniec, końców postawiliśmy na srebrny i jest to chyba jedna z rzeczy, którą bym zmieniła, ale sami oceńcie. Oprócz srebrnego na naszym weselu królował granat, błękit przełamywany różem.

Dekoracje

Dekoracje na moje wesele były moim oczkiem w głowie. Wiele godzin spędziłam na Pintereście w poszukiwaniu inspiracji i pomysłów.

- kwiaty - co prawda pierwotnie jedynymi kwiatami na weselu miała być gipsówka, ale po przemyśleniach zmieniłam zdanie i na stołach gości mieliśmy kompozycję z hortensji  peoni, delphinarium i gipsówki. Kompozycja kwiatowa na stołach gości stała na lustrze, tradycyjnie otoczona świeczkami.

Fot. Ania Górajka
- drzewka - gdy zobaczyłam w ofercie Rock&Flowers ich drzewka od razu wiedziałam, że chcę je na moim weselu. Drzewka były naszą "ścianką" za stołem Pary Młodej oraz stały przy napisie Love.

Fot. Ania Górajka
- srebrne obrusy - srebrne obrusy i bieżniki na stołach również dobrze komponowały się z motywem przewodnim i bardzo ładnie mieniły się w świetle.

Fot. Ania Górajka
- świecące napisy - tak jak wielokrotnie pisałam mimo, że niektórzy twierdzą, że świecące napisy na weselach to już przeżytek, uważam, że na moim weselu wyglądały świetnie i na pewno bym z nich nie zrezygnowała.

Fot. Ania Górajka
- gwiezdne dodatki - jako, że mój motyw przewodni nieodłącznie związany jest jest astronomią, w różnych miejscach sali porozkładane były mapy gwiazd, a na zewnątrz stał teleskop, przez który goście mogli obserwować gwiazdy.

Fot. Ania Górajka
- glow sticks - hit mojego wesela, świecące bransoletki, które umieściliśmy przy barze, były bardzo chętnie używane przez gości weselnych.

Fot. Ania Górajka

Papeteria

Papeteria tak jak pozostałe dodatki musiała współgrać z motywem przewodnim. Nie chciałam jednak, aby na papeterii występowały "typowe" gwiazdki, dlatego też zdecydowaliśmy się na papeterię na granatowym papierze, ręcznie posrebrzaną, dzięki czemu wszystko się mieniło.

- zaproszenia


winietki

Fot. Ania Górajka
- plan usadzenia gości - nasz plan również odpowiadał motywowi przewodniemu i był mapą gwiazdozbiorów
- menu - zdecydowaliśmy się na większe menu w rozmiarze A4 i mniejsze w rozmiarze A5 na kartę drinków

Fot. Ania Górajka
- numery stołów - każdy stół był nazwany inną gwiazdozbiorem. 

Fot. Ania Górajka

Tort

Nasz tort wykonywany był przez cukiernię hotelu, w którym organizowaliśmy wesele. Myślę, że jesteśmy z niego zadowoleni. Mimo, że pierwotny projekt został odrzucony ze względów technicznych przez Panią cukiernik, ten co wyszedł, był zarówno smaczny, jak i całkiem ładny.

Fot. Ania Górajka

Candy Bar

Candy Bar to jedna z rzeczy, z których zdecydowanie nie jestem zadowolona. Nie chodzi tu o dekoracje Candy Baru, ale o ciastka. Co prawda były smaczne, ale było ich za mało i przede wszystkim średnio nawiązywały do motywu przewodniego  Co prawda jest to moja wina bo organizację Candy Baru zostawiłam na sam koniec, a powinnam poświęcić temu tematowi więcej czasu.

Fot. Ania Górajka

Fotobudka

Gdy zobaczyłam, że Rock&Flowers ma w swojej ofercie fotobudkę stylizowaną na rozgwieżdżone niebo, w której skład wchodzi fotel w kształcie księżyca, nie musiałam się dwa razy zastanawiać. Co prawda, mieliśmy dwa rodzaje Fotobudki, jedno tradycyjne Fotostudio, zorganizowane przez naszą fotograf Anię Górajkę (bardzo polecam) oraz drugie "księżycowe", w którym goście również chętnie robili sobie zdjęcia.

Fot. Ania Górajka

Prezenciki dla gości

Jako, że prezenciki również miały nawiązywać do motywu rozgwieżdżonego nieba, zdecydowaliśmy, że nasi goście dostaną foremki do ciastek. I tak kobiety dostały foremki w kształcie gwiazdek, a mężczyźni w kształcie księżyców, które zapakowaliśmy w srebrne woreczki.

Fot. Ania Górajka

Księga gości

Księga gości również odpowiadała naszemu motywowi przedniemu i była w postaci globusa z mapą nieba. Gościom bardzo podobała się taka alternatywa dla księgi gości i chętnie się na nim podpisywali.

Fot. Ania Górajka 

Druhny

Moje druhny również nawiązywały swoim strojem do rozgwieżdżonego nieba. Miały na sobie długie, granatowe sukienki oraz bukieciki z gipsówki.

Fot. Ania Górajka

Dodatki

Moje dodatki, zarówno biżuteria, jak i buty również nawiązywały do motywu przewodniego, dlatego też królował kolor srebrny.

Fot. Ania Górajka

Zdjęcia: Ania Górajka
Dekoracje: Rock&Flowers
Świecące napisy: Letters4Rent
Papeteria: KG Design
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger