5 typów Świadkowych

Tak jak wielokrotnie pisałam, Świadkowa to nasza prawa ręka, jeżeli chodzi o przygotowania ślubne. Mimo, że miałam konsultantkę ślubną, moja Świadkowa bardzo mi pomagała i dzielnie znosiła moje najróżniejsze pomysły. Jednak dziewczyny są różne i różnie reagują, gdy ktoś poprosi je o bycie Świadkową, czasami zamieniają się w świetne organizatorki, a innym razem są  zołzami. Jeżeli chcecie wiedzieć, jakim typem jest wasza Świadkowa, zapraszam do charakterystyki z przymrużeniem oka.

Fot. Photo by Omar Lopez on Unsplash

Organizatorka

Jeżeli twoja druhna jest typową organizatorką, nie potrzebujesz już konsultantki ślubnej :) Twoja Świadkowa na każde wasze spotkanie przychodzi z notesem, w którym ma dzień po dniu rozpisany plan przygotowań do twojego wesela? Wieczór panieński zaplanowany jest z półrocznym wyprzedzeniem i codziennie dowiadujesz się od niej, o nowych sprawach, których nie załatwiłeś? To zdecydowanie organizatorka! Są wady i zalety takiej Świadkowej, bo o ile nie narzuca swojego zdania, a tylko pamięta o harmonogramie to dobrze, gorzej, gdy planuje twoje wesela, tak jak by to było jej.

Imprezowiczka

O ile organizatorka stoi na straży twojego ślubnego harmonogramu, imprezowiczka, na każde wasze ślubne spotkanie będzie przychodziła na kacu. Najczęściej jest to singielka, której jeszcze nie w głowie śluby i lubi dobrze się zabawić. Ale jednego możesz być pewna, Imprezowiczka zaplanuje ci najlepszy wieczór panieński, na którym będziesz się bawiła jak nigdy w swoim życiu, a na weselu będzie duszą towarzystwa i rozkręci nawet najnudniejsze wesele.

Moralne wsparcie

Moja Świadkowa, jest właśnie tym typem :) Jest to osoba, która może nie stoi na straży harmonogramu, ani nie jest "party animal", ale za to zawsze wie jak cię pocieszyć i wesprzeć. To ona wie jak cię uspokoić, co ci powiedzieć, aby dodać otuchy i kiedy zrugać, za to, że przejmujesz się czymś się za bardzo. Do tego jest na każde twoje zawołanie i tylko czeka aby ci pomóc.

Zołza

Niestety, czasami się zdarza, że nasza Świadkowa jest po prostu zołzą. Jeżeli twoja Świadkowa uważa, że wasza sala weselna jest brzydka, w sukni wyglądasz grubo i nigdy nie zdecydowałaby się na kwiaty, które ty wybrałaś, to zdecydowanie zołza! Jednak nie oznacza to, że zołza nie będzie pomagała w przygotowaniach ślubnych, oczywiście będzie, ale nie omieszka skomentować po swojemu każdego ślubnego szczegółu. Ma ona swoje plusy, bo gdy podczas przygotowań ślubnych, pojawią się jakieś sytuacje sporne np. z salą weselną, czy druhnami, to ona może je w twoim imieniu załatwić.

Przyszła szwagierka

Często, choćby po to, aby zrobić przyjemność naszemu przyszłemu mężowi, decydujemy, że naszą Świadkową zostanie jego siostra. Wszystko jest w porządku, gdy się lubicie, a nawet przyjaźnicie, gorzej, gdy jest ona Świadkową tylko dlatego, żeby zrobić przysługę swojemu bratu i tak na prawdę nie chce tego robić. Wtedy sytuacja jest kiepska, bo może ona sabotować przygotowania ślubne, a Świadkowa, która nie jest dla ciebie wsparciem, jest żadną Świadkową.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger