Jak wybrać piosenkę na pierwszy taniec?

Pierwszy taniec Młodej Pary jako męża i żony, jest ważny. Czekają na niego goście weselni, ekipa fotografów i filmowców żeby nakręcić dobre ujęcia, a także sama Para Młoda. Nowożeńcy różnie podchodzą do tematu i jedni tak jak my nawet kilka miesięcy przed  ślubem ćwiczą układ, a inni podchodzą do tego na luzie i nie mają ułożonych kroków. Nie mi oceniać, która opcja jest lepsza, natomiast jedno wiem, każda Para musi wybrać piosenkę, do której zatańczy. I tu pojawiają się schody, bo o ile Para ma "swoją"piosenkę jest łatwo, gorzej, gdy takowej brak.

Fot. Photo by Mariana Vusiatytska on Unsplash

1. Czy jakaś piosenka jest dla Was ważna?

Nie jedna Para ma "swoją" piosenkę i nie wyobraża sobie tańczenia pierwszego tańca do innego utworu. Jednak dużo Par, w tym my, nie ma takowej i wtedy rozpoczyna się skomplikowany proces podejmowania decyzji. Najpierw trzeba pomyśleć, czy nie ma piosenki, która dobrze się nam kojarzy np. z pierwszą randką, pierwszym pocałunkiem, chwilą, gdy pierwszy raz powiedzieliśmy sobie kocham cię. Jeżeli tak, to problem rozwiązany!

2. Zapytaj Rodziny

Porozmawiaj z Rodzicami, czy Dziadkami, do jakiej piosenki, oni tańczyli swój pierwszy taniec. Na pewno będzie im bardzo miło, gdy zdecydujecie się na ten sam utwór!

3. Jaki rodzaj tańca chcecie tańczyć

Pamiętajcie, że wybrana piosenka determinuje rodzaj tańca. Dlatego zastanówcie się czy chcecie tańczyć walc angielski, wiedeński, rumbę, czy tango. Oczywiście większość Par decyduje się na walc angielski i walc wiedeński, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać szybszy styl tańca. Jeżeli nie jesteście pewni, czy dana piosenka nadaje się do wybranego przez was rodzaju tańca, zapytajcie instruktora tańca lub poszukajcie na Youtubie filmików z konkretną piosenką i stylem tańca.

4. Listy piosenek na pierwszy taniec

Przyznam szczerze, że my kompletnie nie mieliśmy pomysłów na piosenkę na pierwszy taniec. Pomogła nam lista przykładowych piosenek na pierwszy taniec, z której wybraliśmy tę, która najbardziej przypadła nam do gustu (Christina Perry A Thousand Years). W związku z tym, polecam wam listę moich piosenek na pierwszy taniec: 50 anglojęzycznych piosenek na pierwszy taniec, 35 polskich piosenek na pierwszy taniec, czy Piosenki Disneya na pierwszy taniec.

5. Zapoznaj się z ich tekstem

Piosenka na pierwszy taniec nie może mieć tylko miłej dla ucha melodii i chwytliwego refrenu, powinna mieć również odpowiedni tekst. Często, gdy analizujemy teksty niektórych piosenek łapiemy się za głową, co autor miał na myśli :)

6. Porozmawiaj z instruktorem tańca

Jestem zdania, że nawet gdy nie chcemy mieć ułożonego układu, spotkanie z instruktorem tańca, może być pomocne. Może on wam doradzić odpowiednią piosenkę do wybranego rodzaju tańca i waszych umiejętności, ustalić czas trwania piosenki (zakłada się, że pierwszy taniec powinien trwać około 3 minut), czy nauczy was jak odpowiednio wejść na parkiet i ładnie się ukłonić. Poza tym będę was zachęcać do lekcji tańca, ponieważ może to być na prawdę fajna zabawa, a niektórzy mogą odkryć ukryte zdolności :)
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger