Czego nie publikować w social mediach?

Jako, że świat idzie do przodu i ostatnimi czasy przyjęło się, aby publikować w internecie każdy szczegół swojego życia, myślę, że post ten może skłonić parę osób do przemyśleń :) O ile codzienne życie i wakacje, to dość prozaiczne rzeczy, o których informacje można publikować na FB czy Instagramie, to już ślub i przygotowania do niego, to bardziej intymna sprawa. 

Fot. Photo by William Iven on Unsplash

1. Sukienka

Myślę, że was specjalnie nie zaskoczę, gdy napiszę, że pod żadnym pozorem nie wolno publikować zdjęcia sukni ślubnej przed ślubem. Mówimy tu także o dniu ślubu, w którym to bardzo często Panny Młode zachwycone swoim wyglądem, umieszczają na FB swoje zdjęcia w sukni ślubnej. Pamiętajmy o czynniku zaskoczenia Pana Młodego, jak i swoich gości i nie róbmy takich rzeczy. 

2. Bieżąca relacja z przygotowań

Możecie mi wierzyć lub nie, ale na prawdę wasi znajomi z Facebooka, nie są zainteresowani każdym szczegółem z waszych przygotowań ślubnych. Możecie wstawiać pojedyncze zdjęcia np. z testowania tortu, ale codzienne raporty o tym co właśnie załatwiacie i gdzie właśnie jesteście, są zbędne.

3. Koszty ślubne

Myślę, że każdy wie, że wesele to nie jest tania "impreza" i statusy na Facebooku typu "Boooże jakie to drogie", czy "To wesele kosztuje majątek", nie są na miejscu. Wasi znajomi na Facebooku, którzy są zaproszeni na wesele, mogą poczuć się zobowiązani do dawania więcej w kopertach. Generalnie temat pieniędzy to delikatna sprawa, której lepiej nie poruszać na forum publicznym.

4. Zaproszenia ślubne

Publikowanie zaproszeń ślubnych na Facebooku i Instagramie, to także nie najlepszy pomysł. Myślę, że nie jesteście w stanie zaprosić na swoje wesele wszystkich znajomych z Facebooka, w związku z tym, aby nie powodować żadnych niepotrzebnych dramatów, lepiej tego nie umieszczać w social mediach.

5. Przedślubne dramaty

Tak ja już wielokrotnie pisałam, okres ślubnych przygotowań jest bardzo stresujący, a jak wiadomo, gdzie stres tam konflikty. Dlatego też, nie musicie się dzielić ze wszystkimi znajomymi z Facebooka, czy Twittera, tym, że właśnie pokłóciliście się ze swoim Narzeczonym, albo, że wasza świadkowa nie wywiązuje się ze swoich zadań. Na prawdę jest to zły pomysł na wyładowanie się.

6. Zdjęcia z wieczoru panieńskiego

Oczywiście nie mówię tu o ładnych pozowanych zdjęciach, które powstały na wieczorze panieńskim do 24:00 :) Raczej myślę, o zdjęciach około 3:00 w nocy, kiedy całe towarzystwo jest mocno wstawione i zdjęcia nie wyglądają za dobrze. Pamiętajcie, że często do waszych zdjęć ma dostęp rodzina, pracodawcy, czy inni dalecy znajomi, a takich zdjęć nie można "odzobaczyć" :)

7. Prezenty

Dużym faux pas jest umieszczanie np. na statusie na Facebooku, linku do listy z prezentami, którą będą mogli obejrzeć wszyscy. Złym pomysłem są także zdjęcia drogich sprzętów AGD, czy innych rzeczy i sugerowanie swoim weselnym gościom z Facebooka, że oczekujecie prezentów w takim przedziale cenowym.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger