Trendy ślubne, które idą w zapomnienia

Taka jest kolej rzeczy, są czasy, gdy coś jest modne i na topie i jest czas, w którym to przemija. Tak samo jest z trendami ślubnymi, które również są sezonowe i po paru latach, po prostu stają się niemodne. Przyczyn jest kilka, po pierwsze moda i trendy to zjawisko, które po paru sezonach przemija, a po drugie, niektóre rzeczy, które do niedawna były nowe, modne, ciekawe, powoli stają się nudne i oklepane. Oczywiście z niektórymi moimi spostrzeżeniami, co do przemijających trendów, możecie się nie zgodzić, jak najbardziej to rozumiem :)


Fot. Photo by Soroush Karimi on Unsplash

1. Róż jako motyw przewodni

Kolor różowy, to niekwestionowanie ulubiony kolor Par Młodych. Nieodłącznie kojarzy się ze ślubami i dlatego też, wybierany jest tak często przez Nowożeńców. Teraz jednak, nie będziemy iść na "łatwiznę" i będziemy stawiać na inne kolory :)

2. Tablice kredowe

Tablice kredowe były hitem ostatnich sezonów ślubnych. Więcej na ten temat pisałam TUTAJ. Jednak teraz, napisy zamiast na tablicach kredowych, będziemy umieszczać na lustrach, drewnie i innych nietradycyjnych miejscach.

3. Słoiki

Temat słoików, jako ślubnej dekoracji, był już poruszany na moim blogu TUTAJ. Słoiki są bardzo wdzięczne i były często wybierane w szczególności przez Pary, które organizowały wesela w stylu rustykalnym. 

4. Zasiadane wesela

Gdy myślimy o polskim weselu, pierwsze co przychodzi nam na myśl, to stoły pełne jedzenia i ludzie biesiadujący do rana. Teraz od tego będziemy odchodzić i mimo, że nie rezygnujemy z tzw. obiadu serwowanego do stołów, dodajemy do niego szwedzkie bufety, czy strefy chillout/odpoczynku, które zmobilizują gości do wstania od stołów.

5. Fotobudka

Fotobudka, czyli ślubny temat rzeka, albo się je kocha albo nienawidzi. Na pewno na przestrzeni lat stały się weselnym hitem, dosłownie ślubnym must have! Ale jak wiadomo, to co przez długi okres czasu jest na topie, powoli staje się oklepane i nas nudzi. Dlatego też Pary Młode poszukują alternatyw dla Fotobudki, w postaci Gif-budki, czy Dance Heads.

6. Słodkie stoły

Kolejny weselny must have, który podobnie jak Fotobudka wpisał się w ślubną tradycję. Słodkie stoły zastawione babeczkami, lizakami, żelkami, czy innymi słodkościami, spotykamy już na większości wesel. Będziemy powoli odchodzić od tradycyjnych Słodkich Stołów, na rzecz ujednolicenia łakoci i zaaranżowania np. stołu z pączkami, stacji z watą cukrową, czy stołu z tartami owocowymi.

7. Cupcake

Pewnie mnie zlinczujecie za to co napiszę, ale nie lubię cupcaków. Wiem, że jest to dziwne, ale niestety nie przepadam za nimi. Babeczki już od dawien dawna są niezwykle popularne i goszczą na weselach, chrzcinach, komuniach, czy urodzinach. Jednak to co jest modne, powoli zastępuje się makaronikami, cake popsami, czy mini babeczkami.

8. Ogromne wesela

Polska jest idealnym przykładem kraju, w którym huczne wesela są wręcz tradycją. Jednak wystawne wesela na 400 osób, powoli odchodzą w zapomnienie na rzecz mniejszych, intymnych wesel, na które zaprasza się tylko najbliższą rodzinę i przyjaciół.

9. Wszechstronny DJ

Broń Boże nie twierdzę, że nie zobaczymy na weselach DJ, co to, to nie. Jednak śmiem twierdzić, że w zapomnienie pójdą tzw. DJe orkiestra. Czyli Ci, którzy na weselach są DJami, Wodzirejami, a przy okazji grają jeszcze na akordeonie. Teraz gdy będziemy zatrudniać DJa, będzie on jedynie wykonywać swoją pierwotną funkcję, a Wodzirejem/Konferansjerem będzie już inna osoba.

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger