Nowa ślubna etykieta

Świat idzie do przodu i ślubne tradycje i zwyczaje, które obowiązywały za czasów ślubów naszych babć, czy rodziców, powoli idą w zapomnienie. Podejrzewam, że gdy babcie, czy dziadkowie bywają na weselach, mogą być zdziwieni, że teraz świętuje się w taki, a nie w inny sposób. Myślę jednak, że poniższa "nowa etykieta ślubna" to nic złego, a wręcz przeciwnie może ona zdecydowanie ułatwić nam życie :)

Fot. Photo by Andrew Ruiz on Unsplash

1. Social Media

Coś, co jeszcze 5 lat temu nie było ślubnym "problemem". Teraz Facebook, Instagram, czy Snapchat dosłownie stały się dla niektórych sensem życia…Dlatego też punkt ten dotyczy zarówno Młodych Par, jak i ich gości weselnych. Starajcie się trzymać od tych portali z dala podczas ślubnych przygotowań. Począwszy od zaręczyn (na prawdę pierwszą rzeczą po zaręczynach nie musi być post ze zdjęciem pierścionka), aż do dnia ślubu (selfie spod ołtarza, na prawdę nie są wskazane).

2. Nie musisz już zapraszać WSZYSTKICH

Odchodzi się już od ogromnych wesel na 400 osób, na rzecz mniejszych, w gronie rodziny i przyjaciół. Teraz faux pas nie jest już, nie zapraszanie dalekiej rodziny, którą się widziało raz w życiu, czy znajomych z podstawówki.

3. Brak planu usadzenia gości

Jako, że jestem perfekcjonistką i nie lubię niedomówień, na moim weselu będzie plan usadzenia gości. Jednak coraz więcej Par od niego odchodzi, ponieważ chce, aby ich goście mieli swobodę wyboru miejsca. Ma to swoje plusy i minusy, ale gdy wy chcecie wprowadzić na swoje wesele trochę swobody, rezygnacja z planu, będzie dobrym pomysłem.

4. Nie tylko prezenty do domu

Planujecie przygotować listę prezentów? Nie musicie już umieszczać na niej tradycyjnych prezentów do domu, takich jak zestaw garnków, ręczniki, czy eksperes do kawy. Czasy się zmieniają i to o co prosicie, może być związane z waszą pasją, hobby, czy może to być np. cegiełka na podróż poślubną.

5. Panna Młoda już nie płaci za wesele

Dawniej, tradycją było, że to rodzina Panny Młodej płaci za wesele, a Pan Młody kupuje np. obrączki, czy bukiet Panny Młodej. Świat jednak idzie do przodu i teraz tradycją jest to, że Para Młoda płaci po prostu za swoich gości lub po połowie.

6. Świadkowie tej samej płci

Nie ma już żadnych ograniczeń, aby Świadkami były osoby tej samej płci, możemy mieć dwóch Świadków lub dwie Świadkowe. Jest do dopuszczone prawem, a co więcej coraz częściej się to stosuje.

7. Można zobaczyć Pannę Młodą przed ślubem

Mimo, że już od dawien dawna uważa się, że Pan Młody nie powinien widzieć swojej przyszłej żony przed ślubem, obecnie odchodzi się od tego przekonania. Bardzo często Pary razem się przygotowują, więc tradycja ta byłaby trudna do wykonania.Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger