Jak wybrać tort weselny?

Jako, że lubię torty i zawsze ze smakiem zjadam torty na weselach, na których jestem, mój tort weselny był i nadal jest dla mnie bardzo ważny. Poza tym jestem fanką Buddiego Valastro, więc podwójnie chcę, aby tort był smaczny i ładny. Nasz tort zdecydowaliśmy się zamówić w cukierni hotelowej, w hotelu, w którym organizujemy wesele. Po ich realizacjach, jak i opiniach w internecie, jestem spokojna, że raczej podołają zadaniu. Jednak wbrew pozorom, wybór tortu weselnego nie jest tak prostu, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. 

Fot. Photo by Tikkho Maciel on Unsplash

1. Zacznij planować z wyprzedzeniem

Tak jak wszystkie ślubne sprawy, tort weselny, powinniśmy zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Oczywiście nie musi być to dwa lata wstecz, ale jak zawsze im wcześniej tym lepiej. Są cukiernie, w których tort możemy zamówić na 3 miesiące przed ślubem, ale są i takie, gdzie pół roku to za mały okres. W związku z tym, nie ma reguły. Jeżeli bardzo zależy wam na konkretnym miejscu, zadzwońcie i zapytajcie,  z jakim wyprzedzeniem musicie się zgłosić, aby zamówić tort.

2. Poszukaj inspiracji

W dobie internetu, o inspiracje z tortami weselnymi nie jest trudno. W szczególności, polecam Pinteresta, na którym na pewno znajdziecie swój wymarzony tort. Poza tym dobrym miejscem na poszukiwanie inspiracji są profile na FB najróżniejszych cukierni, zajmujących się tortami weselnymi. Przedstawiają tam swoje realizacje, a przy okazji są cennym źródłem inspiracji.

3. Ustal swój styl

Po zapoznaniu się z przykładowymi realizacjami, jak i zdjęciami licznych tortów na Pintereście, na pewno już wiecie, czego chcecie, a czego nie. Najlepiej, aby wasz tort współgrał z wybranym motywem przewodnim. Dobrze, aby miał akcenty kolorystyczne zgodne z wybranym motywem lub inne elementy nawiązujące do niego. Pomyślcie także, czy nie chcecie zdecydować się na niezwykle modny Naked Cake, który pasuje do większości motywów przewodnich.

4. Pomyśl o alternatywach

Pamiętaj, że tortem weselnym nie musi być tradycyjny biszkopt z bitą śmietaną i owocami, ale np. tort babeczkowy, czy Croquembouche (piramida z profiterolek). Opcji jest wiele i gdy jesteście przeciwnikami tradycyjnych tortów, albo chcecie być oryginalni, to na pewno opcja dla was. Po więcej pomysłów zapraszam TUTAJ

5. Określ swój budżet

Dość ważny punkt przy planowaniu tortu weselnego, ponieważ ceny w cukierniach są na prawdę różne. W zależności od wybranego miejsca, cena za tort może być liczona za porcję albo od kilograma. Na pewno cena będzie wyższa, gdy będziemy chcieli umieścić na torcie ręcznie robione kwiaty z masy cukrowej, czy inne skomplikowane dekoracje. Często się zdarza, że cukiernie doliczają dodatkowe pieniądze za stelaż, albo za transport dlatego też dopytujcie się o wszystko.

6. Umów się na test smaków

Bardzo ważny punkt, który jest jednym z przyjemniejszych aspektów przy planowaniu wesela. Jeżeli wahacie się pomiędzy kilkoma cukierniami, na pewno smak tortów może rozwiać wasze wątpliwości. Szczerze powiedziawszy, gdy my testowaliśmy smaki tortów, wszystkie mi smakowały i to Narzeczony podjął ostateczną decyzję. Pamiętajmy przy ustalaniu smaku tortu, w szczególności, gdy organizujemy ślub latem, aby nie decydować się na ciężkie, czekoladowe torty, a raczej wybierać lekkie owocowe smaki. Na naszym weselu królować będzie smak biała czekolada z malinami, który mam nadzieje posmakuje gościom.

7. Wybierz cukiernie

Przyznam, że spotkanie w naszej hotelowej cukierni, trochę pokrzyżowało moje plany apropo toru weselnego, ponieważ wymarzony tort w kolorach granatu, niestety odszedł w zapomnienie, ze względu na barwnik, który mógłby farbować usta gościom. W związku z tym, gdy zdecydowaliście się na konkretną cukiernię i idziecie na konsultacje, zabierzcie ze sobą zdjęcia kilku tortów, które się wam podobają. Przypilnujcie także cukiernika, aby narysował wam schemat tortu, określił wymiary każdego piętra, a także oszacował ile będzie on mniej więcej ważył. 

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger