7 błędów przy planowaniu wieczoru panieńskiego

Sezon wieczorów panieńskich juz w pełni i druhny i świadkowe główkują, jak tu zadowolić i zaskoczyć swoją Pannę Młodą. Wbrew pozorom zorganizowanie wieczoru panieńskeigo to nie "kaszka z mleczkiem", a ciężka praca! Jak wiadomo, gdzie dużo kobiet, tam pojawiają się kłótnie i spory, a w atmosferze napięcia łatwo o błąd. Zapraszam was również do zapoznania się z pozostałymi postami o Wieczorze panieńskim.


Fot. Photo by Tomasz Rynkiewicz on Unsplash

1. Brak budżetu

Tak jak pisałam w poście Jak nie zrujnować koleżanek wieczorem panieńskim?  kwestia pieniędzy i budżetu wieczoru panieńskiego to bardzo delikatna sprawa. Tak na prawdę to właśnie budżet powinien być punktem wyjścia przy jego planowaniu, ponieważ Panna Młoda może mieć wiele zachcianek, ale niestety nie zawsze na wszystkie mogą sobie pozwolić jej koleżanki.

2. Zmuszanie wszystkich do wyjazdu

Coraz częściej dziewczyny organizują tzw. wyjazdowe wieczory panieńskie, decydując się na weekend w Krakowie, Sopocie, czy nawet za granicą. Oczywiście jest to bardzo fajny pomysł, ale gdy parę dziewczyn się na niego nie zgadza z różnych względów, nie forsujmy go na siłę. Na prawdę można zorganizować bardzo fajny wieczór panieński nie ruszając się z miejsca zamieszkania :)

3. Myślenie szablonowe

Z reguły gdy myślimy o wieczorze panieńskim, pierwsze co przychodzi nam na myśl to impreza w domu, szalony wieczór w klubie, czy weekend w SPA. Jednak to myślenie szablonowe, może nie sprawdzić się w przypadku naszej Panny Młodej. Gdy Panna Młoda uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, zamiast siedzenia w domu, zorganizuj piknik, a może kocha szybką jazdę samochodem, wtedy wybierzcie się na tor gokardowy :)

4. Planowanie na ostatnią chwilę 

Jestem zwolenniczką planowania wszystkiego z dużym wyprzedzeniem, a wieczór panieński nie odbiega od normy. Planowanie na ostatnią chwilę, ma wiele wad chociażby takich, że zaproszone dziewczyny mogą mieć już plany na wyznaczony dzień, czy w niektórych miejscach nie będzie już można zrobić rezerwacji.

5. Zakładanie, że wszyscy chcą się upić

Co prawda sama nie stronie od alkoholu, ale czasy całonocnych imprez zakrapianych alkoholem mam już za sobą. W związku z tym, organizując wieczór panieński pamiętajcie, że nie wszystkie dziewczyny chcą się upić i zagwarantujcie im również inne rozrywki, niż kolorowe drinki, np. w postaci gier i zabaw, które nie wymagają picia.

6. Panna Młoda kontroluje wszystko

Oczywiście rozumiem Panny Młode, które są zaangażowane w organizacje swojego wieczoru, bo sama taka jestem, ale nie przesadzajmy. Jeżeli Panna Młoda zorganizowała sobie sama cały wieczór panieński, pamiętajcie, aby wymyślać dla niej jakieś niespodzianki, aby wieczór panieński chodź trochę ją zaskoczył.

7. Lista gości

Lista gości na wieczór panieński powinna być ustalana przez samą Pannę Młodą. To ona wie, kogo chce na nim widzieć, a kogo nie. Dlatego też nie wychodźmy przed szereg i nie zapraszajmy na wieczór panieński osób z poza listy. Kolejny problem to zapraszanie na wieczór panieński dziewczyn, które nie są zaproszone na wesele. Niestety, ale ja nie pochwalam takich zabiegów, choćby dlatego, że dziewczynom nie zaproszonym na wesele, może być po prostu przykro.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger