10 mitów o planowaniu wesela

Wesela w kulturze polskiej już od dawien dawna są niezwykle ważnym wydarzeniem w każdej Rodzinie. Oczywiście nikogo to nie dziwi, bo wstąpienie w związek małżeński to jeden z najważniejszych punktów w życiu każdego człowieka. Jednak mam wrażenie, że wokół "instytucji" ślubu i wesela urosło tyle mitów i niedomówień, że wiele Par nie decyduje się na niego, właśnie bez te "legendy". W związku z tym postanowiłam zebrać najpopularniejsze mity, które urosły wokół planowania wesela i je obalić :)

Fot. Photo by Gift Habeshaw on Unsplash

1. Ślub powinno się brać rok po zaręczynach

Nie wiem czemu, ale utarło się, że wesele powinno się wyprawiać w rok od zaręczyn. Przyznam, że może być to trudne choćby dlatego, że dużą liczbę sal weselnych, trzeba rezerwować z prawie dwuletnim wyprzedzeniem. Poza tym okres narzeczeństwa, to bardzo przyjemny czas, dlatego nie musimy się spieszyć z jego porzuceniem, a na ślub zawsze jest czas :)

2. Wesele planuje Panna Młoda

Szczerze powiedziawszy, dosłownie nienawidzę tego stwierdzenia. Wiele mężczyzn wykręca się z planowania wesela, twierdząc, że to Panna Młoda się na tym zna i ona najlepiej je zorganizuje! Bzdura! Panna Młoda nie bierze tego ślubu sama i na pewno jako kobieta lepiej zna się na kwiatach, czy dekoracjach, ale nie zwalnia to Pana Młodego z braku zaangażowania i przerzucania wszystkich obowiązków na Narzeczoną.

3. Planowanie wesela to sama przyjemność

Przykro mi, ale niestety nie. Planowanie wesela to dość zaawansowana operacja logistyczna, która jest stresująca. Myślałam, że dla mnie osoby, która interesuje się tematyką wesel i raczej ma w małym palcu wszystkie weselne kruczki, planowanie będzie "kaszką z mleczkiem", ale niestety tak nie jest. Nawet mnie czasami przerasta, użeranie się z nieelastyczną salą weselną, czy nieprzewidzianymi problemami. Dlatego też, gdy jesteście na początku planowania wesela, przygotujcie się, że im bliżej wesela, tym planowanie staje się coraz bardziej stresujące i może powodować kłótnie pomiędzy Narzeczonymi. Chyba, że będziecie w gronie tych szczęśliwców, którzy planowanie wesela przejdą bez niepotrzebnych spięć i problemów.

4. Będzie perfekcyjnie

Większość Par Młodych, chce, aby ich wesele było perfekcyjne. Każdy szczegół musi być dopięty na ostatni guzik, a wszyscy mają chodzić jak w zegarku. Przyznam się, że gdy dwa lata temu zaczynałam planowanie wesela, też marzyłam o tym, aby moje wesele było perfekcyjne i idealne w każdym calu. Jednak teraz, na 3 miesiące przed ślubem już wiem, że tak nie będzie, bo parę rzeczy nie udało mi się załatwić tak jak chciała. Jednak czy czuję się z tym źle, absolutnie nie! Bo przecież nie ma rzeczy idealnych :)

5. Musisz zatrudnić wedding plannera

Coraz większą popularnością w Polsce, cieszą się wedding plannerzy. Sama również korzystam z takich usług. Ale, czy bez konsultanta ślubnego nie da się zorganizować wesela? Oczywiście, że nie! Większość Par sama organizuje swoje wesela i dają sobie z tym radę. Jednak trzeba przyznać, że jest to niezwykłe ułatwienie, które w szczególności polecam zapracowanym Parom, które po prostu nie mają czasu na planowanie wesela. 

6. Należy ubrać białą suknię ślubną

Mit, który jest już obalany przez większość projektantów sukien ślubnych i coraz częściej przez same Panny Młode. Nie trudno jest już spotkać Pannę Młodą w różowej, czy błękitnej sukni ślubnej. Gdy źle czujecie się w bieli i po prostu nie wyobrażacie siebie w tym kolorze w dniu ślubu, to nie problem. Już w większości salonów sukien ślubnych w Polsce, znajdziecie pełen wachlarz kolorów sukien ślubnych, spośród których będziecie mogły wybrać tą wymarzoną.

7. Tego dnia musisz wyglądać najlepiej w swoim życiu

Pewnie! Każda Panna Młoda robi wszystko, aby tego dnia wyglądać przepięknie. Jednak, gdy do ślubu nie uda się wam zrzucić wymarzonych 20kg, albo nie zrobicie operacji plastycznej znienawidzonego zadartego nosa, nie oznacza to, że nie będziecie piękne. Choćby się waliło i paliło to Panna Młoda w dniu swojego ślubu jest najpiękniejsza i jest gwiazdą :)

8. Musisz zorganizować wieczór panieński/kawalerski

Kolejny mit. Nie czujesz klimatu wieczoru panieńskiego i po prostu nie chcesz go organizować? Nie rób tego! Na prawdę wieczór panieński to nie wymóg i gdy go nie chcesz, powiedz o tym otwarcie swojej świadkowej. Pamiętaj jednak, że wieczór panieński nie musi oznaczać występu striptizera i przejażdżki limuzyną, może to być po prostu miłe spotkanie przy winie z koleżankami.

9. Wesele marzeń kosztuje majątek

Zależy jakie są wasze marzenia. Jeżeli chcecie mieć wesela w wielkim pałacu i przylecieć do niego helikopterem, na pewno nie będzie to tanie. Ale jeżeli waszym marzeniem jest to, aby goście dobrze się bawili na waszym weselu i żebyście wy dobrze się na nim czuli, to na prawdę jest to do zrobienia. Wychodzę z założenia, że przede wszystkim liczą się pomysły i zaangażowanie Pary Młodej, gdyż w dobie internetu i Pintersta, można zorganizować na prawdę oryginalne wesele, niewielkim kosztem.

10. Musisz kogoś zaprosić bo on cię zaprosił

Dalecy znajomi zaprosili was na swoje wesele i teraz macie dylemat, czy musicie zrobić to samo? Pamiętajcie, że to kogo zapraszacie na swoje wesele to wasza sprawa. Często Pary Młode organizują wesela na 300, czy 400 osób i wtedy mogą sobie pozwolić na to, aby zapraszać dawno niewidzianych znajomych. Jednak gdy wy wyprawiacie kameralne wesele, albo po prostu nie czujecie tego, że musicie kogoś zaprosić, nie róbcie tego.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger