10 rzeczy, o których zapominamy na letnich weselach

Mimo, że lato nie jest moją ulubioną porą roku (kocham wiosnę:), tak jak większość Par zdecydowałam się zorganizować swój ślub właśnie w czasie tej pory roku. I o ile ma on wiele zalet, takich jak np. lepsza pogoda, wiąże się z ona kilkoma zagrożeniami. Często zapominamy, że słońce i wysokie temperatury mogą być większym zagrożeniem dla naszego wesela niż śnieg i mróz. 


Fot. Photo by The HK Photo Company on Unsplash

1. Zapasowa butonierka

Małe kwiatki, mocno związane w butonierce Pana Młodego, bardzo szybko mogą opaść, a nawet w zależności od wybranych kwiatów, zwiędnąć. Jako, że na pewno nie chcecie, aby na wszystkich zdjęciach z wesela, Pan Młody prezentował się z brzydkimi kwiatkami na swojej piersi, zamówcie na wszelki wypadek zapasową butonierkę, nie jest to duży wydatek, a może was uratować.

2. Wachlarze

Organizujecie tak popularny teraz ślub w plenerze? Połóżcie na każdym krześle lub rozdajcie gościom wachlarze. Temperatura w lipcu czy sierpniu często przekracza 30 stopni, dlatego mały wachlarz może być ratunkiem dla waszych gości.

3. Woda

Picie wody latem, to podstawa! Nie będę rozpisywać się o jej zaletach, bo nie starczyłoby miejsca, ale pamiętajcie, aby zapewnić ją gościom w odpowiednich ilościach. Dobrym pomysłem będzie rozdawanie jej podczas ceremonii,  jeżeli odbywa się w plenerze, albo w czasie składanie życzeń pod kościołem. Polecam wam także obecnie niezwykle popularne, tzw. stacje/bary z lemoniadą, na których każdy z gości będzie mógł sobie nalać cytrynową, czy ogórkową lemoniadę.

4. Parasole

Latem, pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie. I to, że prognoza pogody zapewnia nas, że w dniu ślubu nie będzie padać, nie oznacza, że deszcz nas ominie. W związku z tym, zabierzecie na wszelki wypadek do waszej limuzyny ślubnej dwa parasole, aby nie być niemiło zaskoczonym.

5. Koszyczek S.O.S

Podczas letnich wesel, tzw. koszyczek S.O.S dla gości weselnych, najczęściej znajdujący się w łazience sali weselnej, to podstawa. Więcej na temat jego zawartości, napiszę w kolejnym poście, ale  generalnie ma mieć on w sobie rzeczy, które pozwolą odświeżyć się gościom w czasie zabawy. Nie każdy pamięta o tym, aby zabrać ze sobą na wesele bibułki matujące, czy dezodorant i wtedy z pomocą przychodzi koszyczek S.O.S.

6. Lody

Lody to bardzo popularny letni deser, który pozwala nam się ochłodzić. Jednak nie polecam serwować go na weselu, z jednego prostego powodu, mogą się roztopić. Zanim kelner przyniesie je z kuchni i zaserwuje gościom, z ładnej kuleczki, może powstać zupa. Natomiast jeżeli wasza sala weselna, ma w swoje ofercie tzw. stację z lodami, w której to kelner będzie serwował je prosto z zamrażarki, jest to na pewno ciekawa propozycja, godna rozważenia.

7. Odpowiedni dobór jedzenia

Ustalając menu weselne na letnie weselne, dobrze zastanówcie się nad doborem potraw. Powinny być one lekkie, orzeźwiające  na stole z deserami mogą pojawić się owocem. Odradzałabym ciężkich gulaszy, czy zawiesistych zup, ponieważ po sobie wiem, że latem ich nie toleruje.

8. Buty

Niewygodne buty ślubne, mogą zrujnować całe wesele. Panny Młode powinny wyposażyć się w nie, na kilka miesięcy przed ślubem i je rozchodzić.  Najlepiej zabierajcie je na lekcje pierwszego tańca, albo po prostu chodźcie w nich po domu. Nie zapominajcie również o tym, że latem, ze względu na temperaturę, puchną stopy, dlatego też weźcie ze sobą na wszelki wypadek inne buty na zmianę.

9. Komary

Nie wiem jak wy, ale ja na komary i meszki mam dosłownie alergie.  Cały dom wyposażyłam w moskitiery i bzyczenie komarów wyprowadza mnie z równowagi. Dlatego też, jeżeli organizujecie wesele w plenerze, albo wasza sala weselna ma taras, na którym goście będą się relaksować, przygotujcie koszyczki z środkami na komary, aby goście w szczególności wieczorem, mogli z nich skorzystać.

10. Fryzura

Wybór fryzury ślubnej, to rzecz, którą powinniśmy przemyśleć. Oczywiście wszystkim Pannom Młodym, które organizują wesele latem, polecałabym podpiąć włosy. O ile nie musi być to klasyczny kok, to według mnie uniesione włosy latem, mają tylko same zalety. Przede wszystkim będzie wam chłodniej, a poza tym włosy będą dłużej świeże i pod koniec wesela, nie będą wyglądać jak posklejane strąki.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger