10 rzeczy do zaplanowania last minute

W ferworze ślubnych przygotowań, na miesiąc, czy dwa miesiące przed ślubem (w moim przypadku są to 3), zostaje do załatwienia tak dużo spraw, że wiele Par Młodych po prostu o nich zapomina. I o ile o najważniejszych rzeczach z reguły się pamięta, to o małych szczegółach, które mogą np. zaważyć o dobrej zabawie, często się zapomina.

Fot. Photo by Estée Janssens on Unsplash

1. Ustalić playlistę

Dużo osób zapomina o tym, aby przed weselem przegotować listę piosenek, którą na pewno chce usłyszeć na swoim weselu. Nie chcecie potem podczas wesela być zawiedzionym tym, że wasz DJ, czy zespół, nie zagrał ukochanej Britney Spears :) W naszym przypadku przygotujemy listę 20 piosenek, które na pewno chcemy usłyszeć na swoim weselu.

2. Formalności

Gdy bierzemy ślub kościelnym, nie zapominajmy o tym, aby na 3 miesiące przed ślubem udać się do Kancelarii parafialnej i spisać protokół przedślubnym. Trzeba zabrać ze sobą parę dokumentów, w tym akt chrztu, który ważny jest 3 miesiące. Natomiast jeżeli chcemy wziąć ślub konkordatowy, musimy dołączyć zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego o braku okoliczności wykluczających zawarcie małżeństwa.

3. Koperty z wynagrodzeniem

Może was to zdziwić, ale przygotowanie kopert z wynagrodzeniem dla poszczególnych podwykonawców, zdecydowanie ułatwia życie. Nie chcecie przecież po weselu, w popłochu, szukać bankomatu, a większość podwykonawców chce otrzymać wynagrodzenie tuż po weselu.

4. List do Pana Młodego

Nie wiem jak wy, ale dla mnie tradycja pisania krótkich liścików, które w dniu ślubu przekazują sobie Państwo Młodzi, jest świetna! Chcecie przecież przed ślubem się dobrze nastroić i przeczytać parę miłych słów od swojej drugiej połówki :)

5. Ostateczna przymiarka sukni ślubnej

Nie wiem jak wy, ale ja odbieram suknię ślubną na miesiąc przed ślubem, wtedy dokonywane są ostatnie przeróbki. Jednak nie zapomnijcie o tym, aby na około 3 dni przed ślubem wyciągnąć suknię ślubną z szafy i dokonać tzw. ostatecznej przymiarki. Upewnicie się, że przez te przykładowe dwa tygodnie nic się nie zmieniło i suknia ślubna leży idealnie, a gdy zauważycie jakieś niedociągnięcia będziecie mogły je poprawić na cito u krawca.

6. Kontakt z podwykonawcami

Jeżeli nie zatrudniliście konsultantki ślubnej, która tzw. brudną robotę powinna wykonać za was, na kilka dni przed ślubem, czeka was obdzwanianie wszystkich podwykonawców. Zróbcie sobie listę waszych podwykonawców, począwszy od fotografa i filmowca, a skończywszy na cukierni, która dostarcza tort i upewnijcie się, że wiedzą na którą godzinę mają się zjawić.

7. Zabiegi last minute

W ferworze ślubnych przygotowań, nie zapomnijcie umówić się na manicure, pedicure, czy nawilżającą maseczkę na twarz. Więcej na temat zabiegów dla Panny Młodej znajdziecie TUTAJ.

8. Obrączki

Tak jak już pisałam we wcześniejszych postach, często Pary Młode zostawiają sobie temat obrączek na tzw. koniec ślubnych przygotowań. Nic bardziej mylnego, bo na obrączki w salonie jubilerskim czekamy około miesiąca, więc nie zapominajcie o tym!

9. Prezenciki dla gości

W teorii prezenciki dla gości powinno kupować się po ostatecznym potwierdzeniu przez nich swojego przybycia. Często się zdarza, że pojedynczy prezencik nie kosztuje mało, dlatego ma to uzasadnienie przede wszystkim ekonomiczne. 

10. Próba w kościele

Wiele z was stwierdzi, że przesadzam, ale możecie mi wierzyć lub nie, ale próba na prawdę ma sens. Przede wszystkim sprawdzi się w przypadku, gdy mamy kilka druhen i kilku drużbów, ponieważ w dniu ślubu mogą po prostu nie wiedzieć w jakim szyku wchodzić do kościoła, co może spowodować nie mały chaos. 

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger