Słoiki jako forma ślubnej dekoracji

Nie wiem czy zauważyliście, ale niekwestionowanym hitem ślubnych dekoracji ostatnich sezonów ślubnych, stały się … słoiki! W szczególności pojawiają się one na weselach w tak obecnie popularnym stylu rustykalnym, a dekoratorzy dosłownie prześcigają się w pomysłach na ich wykorzystanie. Jeżeli wasza babcia lub mama, nie ma pokaźnej piwnicy ze słoikami, a chcecie użyć ich na swoim weselu, polecam wizytę w Leroy Merlin, na Allegro, czy w sklepie butelki-sloiki.pl.

1. Oświetlenie

Według mnie niekwestionowany hit jeżeli chodzi o dekoracje z wykorzystaniem słoików. Można je zawiesić pod sufitem sali weselnej z wykorzystaniem klasycznych żarówek, są także uzupełnienie żyrandoli i świetnie się sprawdzą jako oświetlenie otoczenia wokół sali, czy miejsca uroczystości na świeżym powietrzu.
Fot. Photo by Rhand McCoy on Unsplash

2. Dekoracja miejsca ślubu

Często mamy dylemat podczas ślubu kościelnego, czy cywilnego w plenerze, czym przystroić ławki, czy drogę do ołtarza  Tutaj na przeciw wychodzą nam słoiki, które idealnie sprawdzają się jako wazony do polnych kwiatów, które dowolnie można przymocowywać do ławek lub stawiać wzdłuż dywanu, na drodze do ołtarza.

3. Dekoracje na stołach gości

Słoiki jako wazony do polnych kwiatów, czy jako dekoracja sama w sobie, świetnie sprawdzą się jako ozdoba na stołach gości. Możemy umieścić w nich zarówno polne kwiaty, jak i te bardziej klasyczne, a co więcej słoiki możemy dowolnie ozdobić w zależności od wybranego motywu przewodniego, czy koloru, na który się zdecydowaliśmy.


Fot. Photo by Rhand McCoy on Unsplash

4. Świeczniki

Forma dekoracji z wykorzystaniem słoików, którą możemy wykonać własnoręcznie. Bo przecież to nie problem, włożyć do słoika tealight lub świeczkę Led i przyozdobić słoik zgodnie z naszym upodobaniem. 

5. Szklanka/kieliszek

Rewelacyjny pomysł w szczególności na wesele w stylu rustykalnym. Jest to forma dekoracji, jak i interaktywna zabawa dla gości. Każdy z nich, może sięgnąć po słoik, na którym będzie mógł napisać swoje imię. Słoik może być zarówno szklanką na lemoniadę lub inny odświeżający napój, jak i kieliszkiem do szampana, czy innego trunku.

6. Prezencik dla gości

Planujecie wręczyć swoim gościom własnoręcznie robiony dżem lub inne pyszności? Świetnym opakowaniem do tego celu, będą małe słoiczki, które będą zarówno użyteczne, jak i piękne :)


Fot. Photo by Paul Stollery on Unsplash

7. Pojemnik na deser

Chcecie, aby na waszym weselu, goście czuli się niczym na działce u babci? Dobrym pomysłem np. przy urządzaniu Candy Baru, będzie wykorzystanie słoików jako opakowania lub formy na desery. Goście będą mogli po nie swobodnie sięgać i przechadzać się z nimi po sali weselnej.

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger