Dlaczego ślub wiosną to dobry pomysł?

Już za około 2 tygodnie zawita do nas astronomiczna wiosna, która potrwa do 22 czerwca! Osobiście nie mogę się doczekać i chodź aura za oknem nie bardzo o tym przypomina, mam nadzieje, że wiosna niedługo u nas zagości :) Według mnie wiosna to także rewelacyjna pora na organizację wesela. Jeżeli wahacie się czy ślub w kwietniu, czy maju to dobry pomysł, przeczytajcie moją listę zalet wiosennych ślubów, a zapomnicie o lecie :)

Fot. Photo by Photos by Lanty on Unsplash

1. Symbolizuje nowy początek

Nie wiem, czy wiecie, ale wiosna jest symbolem nowego początku. Ślub także jest symbolem wejścia na nową drogę życia, dlatego też wiosna, idealnie współgra z tą tematyką. Co więcej, to właśnie wiosną cały świat "budzi się do życia", a czemu by nie świętować nowego startu ze światem przyrody?

2. Ludzie są szczęśliwsi

Nie wiem czy zauważyliście (ja widzę to po sobie), ale ludzie wiosną, są po prostu szczęśliwsi! Kwitnące kwiaty, wyższa temperatura, więcej słońca i dłuższe dni, to wszystko sprawia, że po zimowej stagnacji stajemy się bardziej uśmiechnięci.

3. Idealna pogoda

Wiosna to idealne równowaga pomiędzy mroźną zimą, a upalnym latem. Jedynie, musimy zatroszczyć się o plan awaryjny, na wypadek deszczu.

4. Więcej dostępnych terminów

Jak powszechnie wiadomo, sezon ślubny jest od czerwca do września. Dlatego też, organizacja ślubu wiosną, kiedy to bardzo często np. w maju mamy letnią temperaturę jest idealnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, a przy tym na organizację wesela w miejscu, które w tzw. sezonie nie ma już wolnych terminów. Upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu, nie rezygnując przy tym z ładnej pogody.

5. Możliwość wyjścia na zewnątrz

Wiosna to pora roku, w której zachowamy idealny balans pomiędzy spędzaniem wesela w sali, jak i w jej ogrodzie. Częstym problem z którym borykają się Młode Pary latem, to puste sale weselne. Goście, ze względu na ładną pogodą, wolą siedzieć na zewnątrz sali weselnej, niż w jej środku. Wiosną nie ma tego problemu, bo noce są jeszcze zimne, dlatego też goście nie będą przesiadywać długimi godzinami przed salą weselną.

6. Idealny termin na podróż poślubną

Coraz więcej Par, decyduje się pojechać w podróż poślubną tuż po ślubie. W tym przypadku, podróż poślubna przypadać będzie na najgorętsze miesiące roku. W związku z tym, Pary nie będą miały specjalnych ograniczeń co do kierunków na podróż poślubną, a nawet będą mogły wybrać się np. nad polskie morze :)

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger