Czemu małe wesele, to dobry pomysł?

W Polsce utarło się, że, aby wesele było udane trzeba zaprosić na nie całą Rodzinę, znajomych, sąsiadów, dosłownie wszystkich, których poznało się przez całe swoje życie. Ja jednak będę was odwodzić od tego pomysłu, w szczególności, że na całym świecie to właśnie małe, intymne wesela stają się coraz popularniejsze. Oczywiście, wszystko zależy od tego jak dużą mamy Rodzinę, bo często się zdarza, że Pary Młode choćby się dwoiły i troiły nie są w stanie zaprosić mniejszej liczby gości. Ale pamiętajcie, aby nie robić nic na siłę i nie organizować ogromnego wesela tylko dlatego, że tak wypada. 

Fot. Photo by Ahmed Carter on Unsplash

1. Mniejszy budżet

Małe, intymne wesela to także dobra alternatywa dla Par, które nie chcą wydać na swoje wesele fortuny. Mniejsza liczba osób, to niższe koszty jedzenia i wynajmu sali, które z reguły stanowią około 60% budżetu weselnego. Zaoszczędzimy również na alkoholu, torcie, prezencikach dla gości, transporcie i wielu innych rzeczach.

2. Więcej czasu dla gości

Jeżeli organizujecie duże wesele na 200, czy 300 osób, możecie mi wierzyć lub nie, ale nie spędzicie z gośćmi tyle czasu, ile byście chcieli. Samo składanie życzeń pod kościołem, czy USC, zajmie minimum godzinę, a już na samym weselu będziecie skakać pomiędzy stolikami w stresie, że nie poświęciliście swojej babci, czy cioci wystarczającej liczby czasu. Na małych weselach sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej i z każdym z gości możecie spokojnie porozmawiać.

3. Ułatwienia logistyczne

Myślę, że pod względem logistycznym małe wesela na 50, czy 60 osób są kolokwialnie mówiąc łatwiejsze do ogarnięcia. Jest wam łatwiej zapanować nad taką grupą osób, zorganizować dla niej transport, czy noclegi. Panny Młode, które chcą zorganizować swoje wesele samodzielnie i nie zatrudniać przy tym wedding plannera, na pewno będą miały trochę ułatwione zadanie.

4. Większa dbałość o szczegóły

Gdy jesteśmy w stanie zaoszczędzić na weselu, a do tego nie musimy się zamartwiać rozlokowaniem 200 gości w pokojach, mamy więcej czasu na dopracowanie szczegółów swojego wesela. Na pewno wolę małe wesele, na którym każdy szczegół jest dopracowany i widać, że Para Młoda bardzo się angażuje w jego organizacje, niż duże wesele, na którym panuje chaos organizacyjny.

5. Większość osób jest wam bliska

Gdy jestem gościem, na dużych weselach na 300, czy nawet 400 osób mam wrażenie, że Para Młoda nie zna połowy swoich gości. Na mniejszych weselach, gdy zaprasza się tylko najbliższą Rodzinę i przyjaciół, takie sytuacje nie mają miejsca. A najważniejszy dzień w życiu powinno się świętować z najbliższymi, a nie z osobami, które widzi się pierwszy raz na oczy.

6. Możliwość ślubu za granicą

Jeżeli marzyliście całe życie o ślubie zagranicą, nad brzegiem morza, małe wesele będzie do tego celu idealne. Zabierzecie ze sobą w podróż życia, tylko najbliższą Rodzinę i przyjaciół i spełnicie swoje marzenie!
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger