Czego nie robić własnoręcznie na swoje wesele?

W dobie internetu i Pinteresta, gdzie branżowe strony internetowe i blogerzy dosłownie prześcigają się w pomysłach na weselne dekoracje i inne przedmioty wykonywane samodzielnie, coraz więcej Par decyduje się na tzw. wesele DIY. Jest to wesele, na którym Para Młoda własnoręcznie przygotowuje dekoracje, suknię ślubną szyje babcia, a za jedzenie odpowiedzialna jest koleżanka kucharka. Są jednak pewne aspekty wesela, których nie powinno wykonywać się samodzielnie, ponieważ może to doprowadzić do katastrofy :)

Fot. Photo by Joanna Kosinska on Unsplash

1. Kwiatowe dekoracje

Wiele Par Młodych uważa, że dekoracje kwiatowe to nic trudnego i wychodzą z założenia, że świetnie poradzą sobie same. Jednak rankiem, w dniu wesela nie chciałabym jechać na giełdę kwiatową kupować kwiatów, a potem przez parę godzin układać ich w wazonach. Nawet, gdy zdecydowaliście się na polne kwiaty, które jedynie trzeba włożyć do wazonów, zlećcie to koleżance lub siostrze, bo w dniu ślubu po prostu nie będziecie mieli na to czasu.

2. Fryzura

Nawet dyplomowane fryzjerki w dniu ślubu nie czeszą się same, a zatrudniają do tego swoje koleżanki. Uwierzcie mi lub nie, ale na prawdę te 100zł, czy 200zł nie jest warte stresu, który przeżyjecie w dniu ślubu, jeżeli zdecydujecie się na samodzielne układanie fryzury!

3. Muzyka

Coraz popularniejsze, w szczególności na zachodzie, stały się tzw. wesela z iPoda, które pozwalają Parom Młodym zaoszczędzić na zatrudnieniu DJa, czy Zespołu. Jednak tak jak już wielokrotnie pisałam, muzyka na weselu to podstawa, na której po prostu nie można oszczędzać. Muzykę z iPoda, czy komputera można puszczać na domówce, ale na pewno nie na weselu!

4. Jedzenie

Kolejna weselna podstawa! Catering na wesele może być bardzo dużym wyzwaniem, nawet dla doświadczonej firmy. Dlatego też, nawet jeżeli wasza mama jest z zawodu kucharką, albo organizujecie małe wesele, na które w waszym mniemaniu sami przygotujecie catering, po prostu nie róbcie tego :) O ile nic nie stoi na przeszkodzie, aby dzień przed weselem upiec parę ciast, specjalności mamy, czy babci, które znajdą się na stole z deserami, cały catering to już za dużo.

5. Zdjęcia 

Obecnie dużo osób, które są w posiadaniu lustrzanki, uważa się za świetnego fotografa. Dlatego też, gdy wasz wujek jest z zamiłowania fotografem, ale jego doświadczenie kończy się na robieniu zdjęć z wakacji, nie zatrudniajcie go. Zdjęcia ze ślubu i wesela są pamiątką na całe życie, dlatego też powinny być wykonane przez profesjonalnego fotografa.

6. Suknia ślubna

Suknia ślubna to najważniejsza suknia w życiu każdej kobiety :) Jeżeli jesteście krawcowymi z zamiłowania, ale jedyne co do tej pory uszyłyście to sweterek, nie "porywajcie się z motyką na słońce". Oczywiście jeżeli wasza mama lub babcia jest z zawodu krawcową i uszyła w życiu już nie jedną suknię ślubną, skorzystanie z jej usług jest nawet wskazane :)

Oczywiście nie sugeruje wam, że wszystkie rzeczy na weselu musicie powierzyć podwykonawcą. Sami możecie wykonać np. prezenciki dla gości w postaci dżemu, czy nalewki albo fotobudkę. Pomysłów jest na prawdę wiele!
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger