6 sposobów na uhonorowanie mamy na weselu

Dla większości Panien Młodych, mama to najważniejsza i najukochańsza osoba na świecie. Oczywiście zdarzają się pojedyncze przypadki, gdzie dziewczyny z różnych względów, nie zaznały matczynej miłości, czego bardzo im współczuje. Co więcej, ślub córki to dla każdej mamy niesamowicie ważne wydarzenia, które często współorganizuje razem z córką i zięciem. Dlatego też uważam, że wypada wyróżnić mamę w odpowiedni sposób, nie tylko podczas podziękowań dla Rodziców.

Fot. Photo by Bianka Csenki on Unsplash

1. Do ołtarza

Nie tylko tata może odprowadzić Pannę Młodą do ołtarza,  może zrobić to mama, albo obydwoje Rodziców. Często się zdarza, że to właśnie z mamą mamy lepszy kontakt, albo tata niestety zmarł. Nie czujmy się ograniczeni przez tradycję i jeżeli uważamy, że to właśnie mamę chcemy mieć u swego boku, w tak ważnej chwili, po prostu się na to zdecydujmy.

2. Taniec mamy z córką

Według mnie tradycja tańca Panny Młodej z tatą, jeszcze nie jest  u nas tak rozwinięta, jak jest to na zachodzie, ale czemu by nie stworzyć własnych zwyczajów? Ustal wcześniej z DJ piosenkę, do której zatańczycie razem z mamą, najlepiej aby kojarzyła się wam ona z miłymi momentami z przeszłości, najlepiej z dzieciństwa. Taniec można oczywiście połączyć z podziękowaniami dla mamy.

3. Przygotowania

Coraz częściej się zdarza, że Panny Młode na miejsce swoich ślubnych przygotowań wybierają pokój hotelowy, a nie dom. Nieraz przedślubne przygotowania, przypominają mini wieczór panieński, na którym Panna Młoda sączy z druhnami szampana i dobrze się bawi. W ferworze ślubnych przygotowań, nie zapomnijmy zaprosić mamy, która na pewno będzie szczęśliwa gdy pomoże zakładać suknię ślubną Pannie Młodej i będzie mogła świetnie się bawić razem ze swoją córką i jej druhnami.

4. Specjalny korsarz

Dobrym pomysłem na wyróżnienie mamy z "tłumu" gości, będzie uhonorowanie jej specjalnym korsarzem z jej ulubionych kwiatów. Każdy z gości będzie wiedział, że mama jest dla nas wyjatkową osobą.

5. Pamiątka z jej ślubu

Oczywiście, największym uhonorowaniem mamy na swoim ślubie, byłoby ubranie jej sukni ślubnej. Jednak często jest to z różnych powodów niemożliwe, dlatego też możemy skorzystać z innej opcji, a mianowicie założyć element biżuterii, który nasza mama miała w dniu swojego ślubu, albo jej welon, o ile jest nadal w jego posiadaniu.

6. Specjalny list

Myślę, że jest to najbardziej sentymentalny sposób na pokazanie naszej miłości do mamy. Przed ślubem możemy przygotować specjalny list, skierowany do mamy, w którym podziękujemy jej za lata opieki nad nami i powiemy, jak bardzo ją kochamy. Możemy zostawić go pod jej poduszką, aby wstając rano w dniu naszego ślubu, spotkała ją tak miła niespodzianką. Inną opcją jest pozostawienie go np. na jej nakryciu w sali weselnej.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger