Co trzeba zrobić przed założeniem sukni ślubnej?

Założenie sukni ślubnej w dniu ślubu, to zwieńczenie całego dnia przygotowań. To ostatnia rzecz jaką musimy zrobić przed wyjściem do kościoła lub USC. Z opowiadań moich koleżanek wiem, że bardzo często zdecydowały się na to za wcześnie, przez co potem miały np. problem z pójściem do łazienki. W związku z tym postanowiłam przygotować dla was listę 7 rzeczy/czynności jakie trzeba wykonać przed założeniem sukni ślubnej.

Fot. Photo by Jeremy Wong Weddings on Unsplash

1. Zjedz i napij się

Pamiętaj, że po założeniu sukni ślubnej, raczej nie powinno się już ani jeść, ani pić. Chyba, że wodę mineralną przez słomkę :) Wiąże się to z dwoma kwestiami jedną, że podczas jedzenia lub picia łatwo się pobrudzić. A po drugie, po jedzeniu lub piciu innych napojów niż woda, trzeba umyć zęby, co może nie być komfortowe w sukni ślubnej, a co więcej można się przy tym pochlapać wodą lub ubrudzić pastą.

2. Idź do łazienki

W zależności od wybranej sukni ślubnej, korzystanie z łazienki może być utrudnione. Spróbuj skorzystać z toalety przed założeniem sukni ślubnej, aby wyeliminować problemy :)

3. Załóż bieliznę

Pewnie was nie zaskoczę, gdy napiszę, że przed założeniem sukni ślubnej należy założyć bieliznę :) Pamiętajcie, aby dopasować ją wcześniej, aby po założeniu sukni ślubnej np. nie stwierdzić, że rajstopy są nie wygodne i musisz założyć inne. 

4. Umyj zęby

Tak jak wcześniej pisałam, pamiętajcie o umyciu zębów. Z doświadczenia wiem (mam talent do brudzenia się), że mycie zębów może skutkować plamą na odzieży, a nie chcemy przecież mieć plamy na naszej sukni ślubnej.

5. Uprasuj suknię ślubną

Pamiętaj, aby po wyjęciu sukni ślubnej z pokrowca, upewnić się, że  nie pogniotła się w transporcie. W innym bądź razie będziesz musiała skorzystać z żelazka, najlepiej tego parowego.

6. Poszukaj plam

Przed założeniem sukni ślubnej, pamiętaj, aby rzucić na nią "ostatnie spojrzenie" Sprawdź, czy nie ma na niej małych plam, które będę cię potem męczyć przez całe wesele. Idealny do ich wywabienia będzie odplamiacz w sztyfcie, który bezboleśnie się ich pozbędzie.

7. Odśwież się

Często Panny Młode po wielogodzinnych przygotowań, nawet gdy wzięły rano prysznic, czują się "nieświeżo". Dlatego też jeżeli będziesz chciała wziąć szybki prysznic po zrobionej fryzurze i makijażu, zrób to przed założeniem sukni ślubnej. 
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger