6 rzeczy, których nie można kupować online

Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam kupować przez internet :) Kupuję zarówno ubrania, jak i produkty spożywcze, można powiedzieć, że jestem zakupocholiczką online. W związku z tym, pewnie was nie zdzwię, gdy napiszę, że około 80% potrzebnych rzeczy na wesele, kupiłam przez internet. Jednak nawet ja, nie zdecydowałabym się na kupono poniższych rzeczy bez ich uprzedniego przymierzenia lub spróbowania!

Fot. Photo by William Iven on Unsplash

1. Tort

Spotkałam się już z kilkoma przypadkami, gdy Pary Młode decydowały się na tort, bez wcześniejszej wizyty w cukiernii i bez spróbowania wybranego smaku tortu. To bardzo duży błąd! O ile wiele cukierni  ma już swoje strony internetowe, a nawet sklepy online, przez które można zamawiać torty, nie decydujmy się na to. Tort weselny to nie byle co, dlatego też przed jego wyborem, musimy zapoznać się z jego próbkami i dopiero wtedy podjąć decyzje o konkretnym smaku.

2. Buty

Buty to podstawa stroju zarówno Panny Młodej, jak i Pana Młodego. Para Młoda przetańczy w nich całą noc, dlatego muszą być one przede wszystkim wygodne! Dlatego też, jeżeli bardzo nie lubicie chodzić po sklepach i chcecie zamówić buty online, decydujcie się na sklepy, w których możliwe są szybkie, najlepiej bezpłatne zwroty.

3. Suknia ślubna

Jest to najbardziej kontrowersyjny punkt z listy. Z jednej strony, gdy Panna Młoda chce zaoszczędzić na sukni ślubnej, albo bierze ślub cywilny i nie potrzebuje niezwykle strojnej sukni, internet to dobre miejsce na zakupy. Jednak zdecydowanie odradzam wam zakupy sukni na stronach typu Aliexpress, gdzie wielokrotnie można spotkać podróbki sukni ślubnych najlepszych  projektantów. Jako, że w zakupach z Chin mam już niemałe doświadczenie, po prostu nie róbcie tego. Zmarnujecie tylko pieniądze, a suknia nigdy nie będzie wyglądała tak jak na zdjęciu. Natomiast internet to dobre miejsce na zakupy sukni ślubnej np. na przebranie, czy na ślub cywilny :)

4. Obrączki

Nie wiem jak wy, ale ja zawsze mam duży problem z dobraniem rozmiarów pierścionków, a w tym także obrączek. Dlatego też, nigdy nie zdecydowałabym się na kupowanie ich online. Poza tym jest tylu stacjonarnych jubilerów, zarówno tych sieciowych, jak i nie, że na pewno Para Młoda jest w stanie kupić obrączki w dobrej cenie, po ich uprzednim przymierzeniu, a nie online.

5. Garnitur

Garnitur to równie ważny punkt stylizacji ślubnej Młodej Pary, jak suknia ślubna. Dlatego też jego zakupu, nie możemy traktować "po łebkach" i kupować go byle gdzie, przez internet. Garnitur trzeba dobrać do sylwetki, często potrzebnych jest kilka przymiarek i przeróbek, czego nie oferują sklepy internetowe.

6. Kwiaty

Często Pary Młode decydując się na konkretną kwiaciarnie, czy florystę, robią to na podstawie realizacji w internecie i nie umawiają się na spotkanie twarzą w twarz. Możecie mi wierzyć lub nie, ale spotkanie z dekoratorką jest bardzo ważne. Wiem po sobie, że takie spotkanie może was zainspirować i zupełnie zmienić pogląd na ślubne dekoracje.

A wy robicie zakupy przez internet?

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger