6 rzeczy, których bardzo nie lubią goście weselni

Oczywiście, po przeczytaniu tytułu posta, duża część z was powie, że wesele jest dla Pary Młodej i nie obchodzi ich co lubią, a czego nie, goście weselni. Jest w tym trochę prawdy, ale musimy postawić się na miejscu gości weselnych i zrozumieć, że nie będą oni zbytnio zadowoleni z niektórych naszych decyzji. A przecież chcemy, aby oni również dobrze bawili się na naszym weselu :)

Fot. Photo by Sweet Ice Cream Photography on Unsplash

1. Nieodpowiedni termin

Coraz częściej Pary Młode, decydują się na organizację wesela w piątek, a nawet w niedziele. Przemawia za tym wiele plusów, chociażby niższa cena, czy większa dostępność terminów. Nie zmienia to jednak faktu, że goście nie będą zadowoleni z takiego rozwiązania. Często będzie się to wiązało dla nich z dodatkowym urlopem, czy zwalnianiem się wcześniej z pracy. W związku z tym, gdy chcemy zaoszczędzić, a przy tym zadowolić gości, zorganizujmy wesele w sobotę, tylko, że poza sezonem.

2. Brak planu usadzenia gości

Szczerze powiedziawszy, jeszcze nigdy nie byłam na weselu, na którym Para Młoda nie przygotowałaby planu usadzenia gości. Jest to dość ważne, ponieważ jego brak, może wprowadzić duży chaos przy zajmowaniu miejsc. O ile nie musimy rozkładać winietek przy każdym nakryciu, przyporządkowanie określonej grupy ludzi do danego stolika jest podstawą. Nie chcemy przecież, aby goście zamiast czekać na Parę Młodą przy wejściu, biegli na salę weselną i kłócili się o to kto gdzie siedzi.

3. Niedobre jedzenie

Nie wiem czy zauważyliście, ale większość gości, zapytana o to jak bawiła się na weselu opowiada o tym, czy dj/zespół grał dobrą muzyką, a na drugim miejscu wymienia to, czy było smaczne jedzenie. W związku z tym, postarajmy się sprawdzić przed zarezerwowaniem sali, czy podawane jest w niej smaczne jedzenie. Rozważnie wybierajmy także potrawy na serwowaną kolacje, czy do bufetów, pamiętajmy, że nie każda potrawa dobrze znosi długie stanie w bufecie, czy w podgrzewaczu.

4. Zbieranie "na wózek"

Co prawda, w moim regionie i na weselach, na których byłam, Pary Młode nie zdecydowały się na tradycję "zbierania na wózek", ale nadal jest ona często wybierana, jako jedna z zabaw weselnych. Goście mogą zostać postawieni w dość niezręcznej sytuacji, ponieważ często nie mają przy sobie gotówki, którą mogli by dodatkowo przekazać Parze Młodej. Poza tym, większość gości i tak wręcza Nowożeńcom niemałą sumę pieniędzy w kopercie, w związku z tym może się czuć nieco zniesmaczona, gdy musi kolejny raz sięgać do portfela.

5. Niekończące się zdjęcia i toasty

Oczywiście nie neguje w tym punkcie idei zdjęć grupowych, czy toastów na weselu, ale pamiętajmy, że we wszystkim należy zachować umiar. Wiem po sobie, że podczas zdjęć grupowych i misternego ustawiania wszystkich gości przez fotografa ślubnego (co często zajmuje wieki), bardzo szybko się nudzę i jestem nieco poirytowana :) Dlatego też nie planujmy wspólnych zdjęć np. w trakcie zabawy weselnej,  gdy wszyscy dobrze się bawią, ale zróbmy to np. pod kościołem.

6. Dezorganizacja

Nie wiem jak wy, ale ja jestem perfekcjonistką i bardzo szybko wychwytuje błędy organizacyjne na weselach :) Nie oczekuje, że Para Młoda zaplanuje swoje wesele minuta po minucie, ale powinna przemyśleć parę kwestii. Często goście są niezadowoleni z przedłużających się życzeń, niekończących się wspólnych zdjęć, czy braku poinformowania,  w którą stronę mają się udać, albo czy będzie zapewniony transport z kościoła do sali weselnej i z powrotem. Dobrym pomysłem jest także wyznaczenie konkretnej osoby z rodziny, czy znajomych, która będzie kierowała gośćmi, a także odpowiadała na ich pytania, czy wątpliwości.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger