Podziękowania dla Rodziców

Różnie bywa między dziećmi i ich Rodzicami, ale jakby nie patrzeć, to właśnie Rodzice są najważniejszymi gośćmi na weselu, którzy często przeżywają ślub swoich dzieci bardziej, niż Para Młoda. Dlatego też, na weselu trzeba podziękować Rodzicom za trud wychowania, za pomoc w przygotowaniach ślubnych, za finansowanie wesela, po prostu pokazać im, że ich kochamy i w tym ważnym dniu o nich pamiętamy. Ale w jaki sposób możemy to zrobić?

Fot. unsplash.com/ Jess Watters

Film z podziękowaniami

Filmy z podziękowaniami dla Rodziców, to weselny hit. Coraz więcej Par, decyduję się na taką formę podziękowań, wychodząc z założenia, że jest to bardzo osobista rzecz, która zostanie z nimi na lat, a do tego jest atrakcją weselną.
Cena: 500-1500zł

Kosz prezentowy

Standardowy prezent, często wykorzystywany przez firmy na prezenty gwiazdkowe.  Kosz jest niezwykle praktyczny, a co więcej, możemy umieścić w nim dosłownie wszystko. Możemy zamówić je w większości supermarketów takich jak Tesco, Auchan, Piotr i Paweł, czy na stronach internetowych takich jak www.kosze-prezentowe.comsmakoszyki.com.pl lub koszeokazjonalne.com.pl
Cena: 69zł do 700zł

Kwiaty

Chyba najbardziej standardowy z możliwych prezentów dla Rodziców. Kwiaty możemy wręczyć w formie standardowego bukietu, kosza z kwiatami, czy w doniczce. Opcji jest wiele, wszystko zależy od Pary Młodej. Nie jest to wyjątkowo oryginalny prezent, ale kto powiedział, że tradycyjne prezenty są złe?
Cena: od 50zł do 500zł

Wspólne zdjęcia

Coraz częściej Pary Młode, decydują się na wręczenie swoim Rodzicom, ich wspólnych zdjęć. Mogą to być zarówno zdjęcia Pary Młodej, jak i zdjęcia Rodziców z ich ślubu, opcji jest wiele. Taki kolaż można wykonać samodzielnie, na pewno będzie to tańsze, jak i powierzyć go profesjonalistom. Można skorzystać z usług np. Fotojokera, czy empikFoto. Mają oni w swojej ofercie foto książki, foto plakaty, foto gadżety takie jak np. poduszki ze zdjęciem, czy foto kalendarze.
Cena: od 29zł do 300zł

Prezentacja

Kolejny weselny hit. Bardzo często Pary Młode, dziękują swoim Rodzicom, prezentacją ze zdjęciami z ich ślubu. Co do prezentacji, opcji jest wiele, możemy przedstawić historię miłości Pary Młodej i wpleść do niej zdjęcia Rodziców, a także skupić się tylko na Rodzicach i pokazać ich historię miłości, wraz ze zdjęciami z ich ślubu. Prezentacje wykonamy sami lub możemy skorzystać z pomocy naszego fotografa lub zaprzyjaźnionego grafika.
Cena: od 0zł do 500zł

Bony prezentowe

Niezwykle praktyczny prezent, na który decyduję się, gdy muszę kupić komuś prezent urodzinowy, czy gwiazdkowy. Co do opcji jest wiele, można kupić bony prezentowe na zabiegi kosmetyczne, na skok ze spadochronem, degustację wina, lot szybowcem dla dwojga, czy na romantyczną kolację. Do tego celu polecam stronę Wyjątkowy Prezent, ale bony prezentowe dostaniemy także w większości salonów kosmetycznych, czy restauracji.
Cena: od 30zł do 75000zł

Wyjazd

Świetny pomysł, szczególnie dla Rodziców, którzy lubią podróżować. Oczywiście nie musimy kupować od razu podróży dookoła świata, ale weekendowy wyjazd do SPA, czy weekend w górach, czy nad morzem, na pewno przypadnie do gustu Rodzicom.
Cena: od 400zł do 2000zł

Figurki - Oskary, medale

Często wykorzystywanym pomysłem na prezenty dla Rodziców są najróżniejsze figurki, takie jak Oskary, medale, czy okazałe figurki. Co prawda, jestem zdania, że lepiej spiszą się one jako dodatek do prezentu, ale każdy może mieć swoją opinię. Do kupienia np. TUTAJ
Cena: od 15zł do 39zł

Alkohol

Kolejny dość popularny prezent, szczególnie dla Ojców. Polecam do tego celu zestawy prezentowe np. ze szklankami, wyglądają bardzo elegancko. Pamiętajmy także, że gdy nasza Mama nie pije alkoholu, albo po prostu za nim nie przepada, nie wręczajmy jej go z założeniem, że może się do niego przekona.
Cena: od 39zł do 900zł

Biżuteria

Jak powszechnie wiadomo, diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety. W związku z tym uważam, że większość Mam będzie zadowolona z naszyjnika, kolczyków, czy bransoletki. Natomiast dla Ojców polecam zegarki lub spinki do mankietów.

Sprzęt AGD

Według mnie średnio trafiona propozycja, ale na pewno bardzo praktyczna! Słyszałam już o paru weselach, na których Pary Młode zdecydowały się właśnie na taki prezent dla Rodziców. Gdy nasi Rodzice marzą np. o drogim robocie, na pewno będzie to trafiony prezent. 
Cena: od 49zł do 4500zł

Taniec

Piosenka "Cudownych Rodziców mam" to już weselny klasyk. Oczywiście możemy postawić na tradycję, ale także zdecydować się na inną piosenkę, podczas której podziękujemy Rodzicom. Dobrym pomysłem będzie również specjalnie przygotowany dla Rodziców układ taneczny, który zaprezentuje Para Młoda w formie podziękowań lub występ profesjonalnych tancerzy.
Cena: 0zł do 3000zł

Drzewo genealogiczne

Zawsze chcieliście poznać historię waszych Rodzin i stworzyć drzewo genealogiczne? Jeżeli tak, to idealnym prezentem dla Rodziców będzie właśnie drzewo genealogiczne, osobno dla Rodziców Panny Młodej i osobno dla Rodziców Pana Młodego. Jeżeli dobrze znamy historię naszych Rodzin, możemy zrobić je samodzielnie (np. TUTAJ), a jeżeli nie, powierzyć jego stworzenie profesjonalistom, np. TUTAJ.


Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger