Jak zrobić idealne weselne selfie?

Na wstępie zaznaczę, że niestety nie jestem ekspertem w dziedzinie selfie i zawsze tragicznie wychodzę na zdjęciach (o czym świadczy mała ich liczba na moim Instagramie), więc pisząc tego posta, też się czegoś nauczyłam :) Oczywiście część z was powie, że robienie selfie na weselu to faux pas, ale ja się z tym do końca nie zgodzę. Wiem natomiast, że post ten może trafić na podatny grunt, ponieważ w sezonie ślubnym mój Facebook, jestem dosłownie "zalewany" przez selfie moich znajomych z najróżniejszych wesel, co świadczy o popularność "zdjęć z rączki" na weselach. Poza tym każdemu na pewno zdarzyło się zrobić selfie, a wbrew pozorem nie jest je łatwo wykonać :)

Fot. Photo by Duri from Mocup on Unsplash

1. Światło to podstawa

Według królowej selfie - Kim Kardashian, światło to podstawa! Jeżeli robicie zdjęcie w środku dnia i słońce jest wysoko, cień rzucany przez słońce, może powodować na naszej twarzy cienie pod oczami. Najlepiej wykonywać zdjęcie, podczas wschodu i zachodu słońca, gdy światło jest niskie i najpiękniejsze. Innym trikiem ekspertów, jest podłożenie białej kartki pod brodę, dzięki czemu, utworzy się naturalne odbicie światła, co pięknie oświetli twarz i zredukuje efekt podwójnego podbródka.

Fot. dailystar.co.uk

2. Wybierz najlepszy profil

Myślę, że większość z was już dawno zauważyła, że z określonego profilu, wygląda po prostu lepiej na zdjęciach. Moją lepszą stroną jest lewy profil. Jeżeli chcecie sprawdzić, który profil jest tym lepszym, zapraszam do obejrzenia filmu poniżej.


3. Rób zdjęcia w różnych pozach

Bądźcie kreatywni i róbcie zdjęcia z różnych kątów i w różnych pozycjach, aby wybrać te najlepsze. Pamiętajcie, że tło również jest ważne, a nie chcecie przecież, żeby stało się ono obiektem kpin znajomych, co często się zdarza. Selfie będzie również bardziej naturalne i interesujące, gdy na zdjęciu będzie kilka osób. Można także pozować z różnymi akcesoriami, w ciekawej scenerii.

Fot. macworld.com

4. Zrób dobrą minę

To od twojego wyrazu twarzy zależy, czy selfie będzie udane, czy też nie. Delikatnie zmruż oczy, tak, aby odrobinę opuścić kąciki ust oraz subtelnie się uśmiechnij. Wbrew pozorom szeroki uśmiech, nie sprawi, że będziesz lepiej wyglądać (nauczyłam się tego na własnym przykładzie). Musisz nawiązać kontakt z osobą która ogląda zdjęcie, dlatego unieś brwi, patrz prosto w obiektyw i delikatnie się uśmiechnij.

Fot. fakt.pl

5. Wyszczuplij twarz

Na prawdę jest to bardzo łatwe! Należy lekko przechylić twarz w stronę "lepszego" profilu i odrobinę ją przekrzywić, dzięki czemu ukryje się drugi podbródek, a oczy będą pięknie błyszczeć. Pamiętajmy również o brodzie, którą trzeba lekko unieść, obniżając linię ramion, co optycznie wydłuży szyję.

Fot. fakt.pl

6. Kontrowersyjny dzióbek

Co do osławionego "dzióbka" na zdjęciach, zdania są podzielone. Królowa selfie - Kim Kardashian twierdzi, że lubi robić dzióbek, bo podkreśla on jej kości policzkowe. Natomiast przeciwnicy twierdzą, że dzióbek stwarza wrażenie ogromnych oczów i pomarszczonych ust. Co więcej osoby oglądające zdjęcie mogą stwierdzić, że za bardzo się starasz i wyglądasz infantylnie. Lepiej przechyl głowę w stronę korzystniejszego profilu i delikatnie się uśmiechnij. Możesz również unieść wyżej telefon/aparat, patrząc z dołu w obiektyw, spojrzenie wyda się bardziej zalotne.

Fot. macworld.com

7. Przepuść zdjęcie przez filtry

Dla uzyskanie lepszego efektu, przepuść zdjęcie przez najróżniejsze filtry, z których automatycznie można skorzystać wstawiając zdjęcie przez Instagram. 

Myślę jednak, że w ferworze zabawy i po paru kieliszkach alkoholu, nie będziecie pamiętać o moich radach. Podstawą przy robieniu zdjęć z wesela jest dobra zabawa, więc im lepiej będziecie się bawić, tym selfie będą lepsze ! :)
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger