Deszcz w dniu ślubu

Niestety na własnej skórze przekonałam się co to znaczy deszcz, a raczej ulewa w dniu ślubu :( Jest to rzecz, której nie da się przewidzieć i nawet organizując wesele latem, nie mamy gwarancji ładnej pogody. Podobno według przesądów, deszcz przynosi Parze Młodej ogromne szczęście jednak chyba w dniu ślubu wolałabym nie zaznawać takiego szczęścia :) Co prawda nie jesteśmy w stanie przewidzieć z dużym wyprzedzeniem deszczu, ale możemy się na niego przygotować!

Fot. Photo by photo-nic.co.uk nic on Unsplash

1. Nie załamuj się

Pamiętajcie, że gdy w dniu waszego ślubu zacznie padać, nie załamujcie się! To tylko deszcz, nie koniec świata i nie pokrzyżuje waszych planów! Zaplanowaliście ślub w plenerze, nic nie szkodzi. Rozdajcie gościom parasole, wyznaczcie kogoś kto będzie trzymał je nad wami i już! To wasz dzień i to wy decydujecie jak on będzie przebiegał, a deszcz tego nie zniszczy.

2. Zaufaj profesjonalistom

Podejrzewam, że wasz fotograf, czy kamerzysta to raczej profesjonaliści. Dlatego też, zaufajcie im, na pewno poradzą sobie ze zdjęciami w deszczu, a nawet będą szczęśliwi, że na nie się zdecydowaliście. Mało osób wie, że zdjęcia w deszczu wychodzą pięknie, dlatego też może być on waszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem.

Fot. Pinterest

3. Kup parasole

Dzięki brzydkiej pogodzie, dochodzi do waszej stylizacji bardzo oryginalny gadżet, a mianowicie parasol! Może być on przezroczysty, kolorowy, duży, mały wszystko zależy od waszej inwencji. Nie zapominajcie również o gościach. Kupcie w hurtowni lub w supermarkecie, kilkanaście parasoli, aby rozdać je zapominalskim.

4. Plan B

Organizujecie wesele pod namiotem? Pamiętajcie o Planie B. Oczywiście wesela na łonie natury są bardzo oryginalne i piękne, ale niestety ich jedynym minusem jest pogoda. Dlatego też, jeżeli organizujecie wesele np. przy dworku, czy pałacu rozważcie przeniesienie imprezy do środka. Bądźcie przede wszystkim w kontakcie z firmą rozstawiającą namiot, a ona na pewno wam pomoże rozwiązać problem.

5. Fryzura & makijaż

Wiadomo, że włosy, jak i makijaż nie najlepiej reagują na wilgoć. O ile wodoodporny tusz do rzęs, czy utrwalacz makijażu to już standard, to włosy niestety mimo dużej warstwy lakieru, pod wpływem deszczu mogą nie zachowywać się tak jak chcemy. Jeżeli np. ustaliłaś z fryzjerem rozpuszczone włosy, może rozważ podpięcie? Ono na pewno lepiej przetrzyma deszczową i wietrzną pogodę. 

Fot. Pinterest

6. Kalosze

Pamiętacie jak byliście dziećmi i tylko, gdy zaczynało padać, zakładaliście kalosze i wychodziliście na dwór, aby pobawić się w kałużach? Czemu by nie zrobić tego samego w dniu ślubu? Oczywiście nie karze wam, bawić się w kałużach w białej sukni i garniturze, ale czemu nie możecie założyć kaloszy? Nie musicie bawić się w nich całe wesele, ale możecie mieć je jedynie w kościele lub podczas ślubu plenerowego. Możecie być pewni, że rozbawicie tym gości, a na zdjęciach będziecie wyglądać niezwykle uroczo.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger