Czym sypiemy Parę Młodą?

Kończy się Msza Święta, Para Młoda wychodzi z kościoła i co dalej? Według polskiej tradycji, która wywodzi się już z czasów pogańskich, Para Młoda powinna zostać czymś obsypana. Jako, że świat idzie do przodu nie musi to być ani jęczmień, ani mak, jak to było w dawnych czasach, tu mamy pełną dowolność. 
Pamiętajmy, że decydując się na obsypanie Pary Młodej przez gości, musimy ustalić to z proboszczem.

Fot. Ślubne Zakupy

1. Konfetti

Chyba najpopularniejsza z propozycji. Kupujemy tubę z konfetti w kształcie płatków kwiatów, białych serc, gwiazdek, serpentyn, czy banknotów i możemy cieszyć się pięknymi zdjęciami spod kościoła lub USC. Z własnego doświadczenia wiem, że obsługa tub nie jest trudna, poradzą sobie z nią nawet dzieci. Możemy kupić je TUTAJ.

2. Bańki mydlane

Hit ostatnich sezonów ślubnych. Bańki wyglądają pięknie na zdjęciach, a do tego nie trzeba po nich sprzątać! Jedyną wadą może być tylko cena, oczywiście tylko wtedy, gdy chcemy je rozdać wszystkim gościom. Aby ograniczyć koszty, wręczmy je np. tylko dzieciom, będą miały świetną zabawę, a my piękne zdjęcia :) Można kupić je np. TUTAJ.

Fot. Ślubne Zakupy

3. Płatki kwiatów

Alternatywa dla konfetti w kształcie płatków kwiatów. Możemy przygotować rożki lub koszyki z płatkami kwiatów, które powierzymy odpowiedzialnej koleżance, aby ta rozdała je gościom pod kościołem. Kwiaty mogą być zarówno świeże, jak i sztuczne. Natomiast co do świeżych kwiatów, muszę przestrzec, że byłam na ślubie, na którym świeże płatki kwiatów zafarbowały suknię Panny Młodej! Wszystkie akcesoria można kupić np. TUTAJ.

Fot. Ślubne Zakupy

4. Ryż

Obsypywanie Nowożeńców ryżem, ma przynieść im szczęście, pomyślność, dostatek i płodność. Mimo tak hucznych obietnic, ja jednak nie jestem entuzjastką obsypywania Pary Młodej ryżem. Nie raz już widziałam Panny Młode, które z pięknych fryzur ślubnych, musiały wyskubywać ryż :) Ale oczywiście rozumiem, że jest to tradycja i wiele Par Młodych na to się decyduje. Pamiętajmy tylko, że ryż jest szkodliwy np. dla ptaków, dlatego też przypilnujmy, aby ktoś go posprzątał. Gotowe woreczki na ryż możemy kupić np. TUTAJ.

Fot. wroclaw.pl

5. Monety

Tradycja obsypywania Młodej Pary bilonami, wywodzi się jeszcze z czasów szlacheckich, gdy bogatych szlachciców obsypywano monetami, a klasę niższą owsem. Groszówki mają zapewnić Nowożeńcom szczęście i dobrobyt. 

Fot. slub-wesele.pl

6. Balony

Dobra alternatywa dla Par, które chcą być oryginalne. Wytypowana przez nas osoba, może rozdać wszystkim gościom pod kościołem balony wypełnione helem, które zostaną puszczone, gdy Para Młoda wyjdzie ze świątyni. Na pewno będzie to wyglądać pięknie na zdjęciach.

7. Karma dla ptaków

Jeżeli organizujemy wesele rustykalne, w eco stylu albo ksiądz w naszym kościele, nie zgodził się na obsypywanie Pary Młodej płatkami kwiatów lub konfetti, jest to coś dla nas! Oczywiście goście mogą się poczuć dość nieswojo, obsypując nas karmą dla ptaków, ale dla chcącego nic trudnego!

Fot. Pinterest

8. Cukierki

Obsypanie Pary Młodej cukierkami, ma im przynieść słodkie życie. Oczywiście najlepsze do tego celu będą małe cukiereczki, nie chcemy przecież, aby Panna Młoda dostała np. w oko wielkim cukierkiem :) Według mnie idealne atrakcja, przede wszystkim dla dzieci. 
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger